de vele parels in het landschap. Ook waren bewoners zichtbaar betrokken bij beheer in hun eigen omgeving in het landschap en hun eigen wijk. Mooi voorbeeld zijn de bewoners van Nieuw- en Sint Joosland die samen met vrijwilligers en SLZ bomen plantten om hun uitzicht te verbeteren (zie foto). Ook thema- en voorlichtingsbij eenkomsten en gerichte openingen met uiteenlopende onderwerpen van uilen tot ecologisch beheer en van wandelnet- werkaanleg tot -beheer zijn goed ontvan gen en goed bezocht. We kunnen zeggen dat onze formule om gebiedsgericht bij eenkomsten te organiseren voor bewoners, wandelaars, erfeigenaren, vrijwilligers en belangstellenden gewenst en daarmee succesvol is. Vaak is de organisatie van voorlichting in samenwerking met andere organisaties, zoals bewonerswerkgroepen, IVN, NME-Centra, de ZMF, SCEZ en diverse anderen. Bomenplanten N57 Nieuw en St. Joosland Foto's: Sylvia Tuinder Communicatie in projecten Panelen en folders rond wandelnetwerken, uitnodigingen en organisatie van openingen, het is een belangrijke taak van de afdeling communicatie om diverse producten mede tot stand te brengen en de publiciteit rondom de projecten te verzorgen. Diverse folders rondom uilen en vrijwilligerswerk zijn uitge dacht en verder ontwikkeld. Naast openingen, organiseerden we ook een werkbezoek met de gedeputeerde Carla Schönknecht om diverse onderdelen, zoals het wandelnetwerk en 'erf en ecologisch beheerwerk' te tonen. De gemeente Middelburg werd als Zeeuwse gemeente van wege de betrokkenheid bij bewonersparticipa tie vanuit de provincie genomineerd, al koos de landelijke Juichwilgverkiezing dit jaar geen Zeeuwse winnaar.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 19