Door: Lucien Calle, medewerker SLZ Iedereen die een erf bezit heeft de moge lijkheid om daar de natuur de ruimte geven. Een tuin aan de rand van het dorp of een groot erf in het buitengebied, overal zijn er afhankelijk van de lokale omstan digheden, mogelijkheden om iets moois te laten ontstaan. Dat is niet alleen mooi om te zien en interessant om te volgen, maar het kan voor de overlevingskansen van veel soorten dieren of planten van groot belang zijn. Uiteindelijk kan het ook van betekenis zijn voor de voedselproductie. SLZ werkt al jarenlang aan biodiversiteit op erven. Tot nu toe waren dat vooral de meer gangbare zaken als de aanleg en het beheer van poelen, hoogstamfruit, knot- bomen, bosjes, singels en hagen. Heel veel erfeigenaren in Zeeland hebben hier aan meegedaan. Dan is de vraag, wat kan je nog meer doen? Rinus van het Westeinde overhandigt het eerste exemplaar aan gedeputeerde Carla Schönknecht. FotoI ucipn Calle De Boom In ZOMER 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 25 Ideeënwaaier: POND UW erf biodiversiteit In samenwerking met de Boerderijen stichting Zeeland en de ZLTO heeft SLZ een ideeënwaaier voor biodiversiteit op en rondom het erf uitgegeven. Het is een uit gebreide verzameling ideeën voor kleine, maar ook voor grote en functioneel inge richte erven. Het geheel is vormgegeven in een handzame en kleurrijke waaier, waarin de ideeën overzichtelijk zijn gerubriceerd in met verschillende kleuren gemerkte hoofdstukken. Een heel scala aan prakti sche mogelijkheden wordt kort beschre ven: een bloemrijk gazon, zandheuvel voor bijen, heemtuin met inheemse kruiden, of een natuurvriendelijke moestuin. Een losse stapel met stenen blijkt al een meerwaarde te kunnen hebben, net als een composthoop of simpele grondhoop. Het eerste exemplaar van de waaier werd op het symposium polderparels door SLZ en ZLTO bestuurslid Rinus van het Westeinde overhandigd aan gedeputeerde Carla Schönknecht. De gedeputeerde sprak haar grote waardering uit voor de samen werking tussen de organisaties en voor de ideeënwaaier. Ze vond deze heel erg prak tisch, vol met ideeën die bijna iedereen zelf kan uitvoeren. De waaier kunt u bij SLZ bestellen, voor 5,- zolang de voorraad strekt.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 27