Inhoudsopgave Bastaardklaver Foto: Tonnie Outerman Het Cargillpad Op 26 februari jl. is het Cargillpad geopend. Deze prachtige onverharde wandelroute loopt tussen de goederenspoorlijn en het fabrieksterrein van Cargill te Sas van Gent. Cargill is een internationale organisatie met 11 vestigingen in Nederland en produceert voedselingrediënten en verwerkt, verspreidt en verhandelt landbouwproducten. Het Cargillpad is onderdeel van het wandelnetwerk Oost Zeeuws Vlaanderen. 2 Waar doet SLZ het van? SLZ wordt grotendeels gefinancierd door de Provincie Zeeland. Aangezien ze daar behoorlijk bezuinigen, ontkomen ook wij niet aan de financiële crisis. Inkomsten vanuit de overheden lopen terug. Vandaar dat wij zoeken naar andere verdiensten vanuit fondsen, donaties, giften en nalatenschappen. Hoe dit werkt en wat de mogelijkheden zijn, lees je in dit artikel. 4 Terugblik op mooie resultaten van vorig jaar (Jaarbericht 2013) In de werkvelden waarin SLZ actief is (vrijwilligerswerk, wandelnetwerk, cultuurhistorie, biodiversiteit, uitvoering en communicatie) zijn vorig jaar mooie resultaten geboekt. Een korte terugblik op een aantal projecten uit 2013 waar we trots op zijn lichten we hier toe. Het volledige jaarverslag is binnenkort te downloaden van onze website. 6 En verder Het sprookje van het kleine kevertje op de akker19 Het Jacobskruiskruid; Schone Struke of Vuulte?20 Een comeback voor de Marafchine koeien22 Een ideeënwaaier over biodiversiteit rond uw erf25 Op de bres voor de Zeeuwse zes26 Kort Nieuws (met "Activiteiten voor vrijwilligers")29 Natuurwerkdag32 Overzicht Vrijwilligersorganisaties in Zeeland33 Agenda34 De Boom In ZOMER 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 1

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 3