Door: Huib Gunst, secretaris van de Stadsraad Sas van Gent Begin juli 2013 werden wij benaderd door Rudie Geus van SLZ over de mogelijkheid om een wandelpad te realiseren bij de spoorbaan van Sas van Gent. Dit zou een mooie opvulling kunnen zijn van een nog witte vlek in het te realiseren plan van SLZ om het wandelnet werk Oost Zeeuws Vlaanderen te vervolma ken. Wij wilden daar graag aan meewerken, spoedig hadden we een comité van belang hebbenden georganiseerd die bestond uit: SLZ, Waterschap Scheldestromen, van de Gemeente Terneuzen afd. Omgeving Economie en Realisatie Beheer, Cargill en Stadsraad Sas van Gent. Het geluk was met ons omdat het Waterschap op de locatie een nieuwe afvoerleiding en bassins wilde aanleggen. Daardoor ontstond er alle ruimte voor het wandelpad op de gewenste locatie. Na het aanleggen van afvoerleiding en de bassins kon het pad simpel gerealiseerd worden. Er zijn aardig wat vergaderingen voor nodig geweest om tot een eensluidende overeen komst te komen, een obstakel was bijvoor beeld het voorkomen van het oversteken van de spoorlijn, waardoor overleg met Prorail noodzakelijk was. En Cargill wilde zekerheden hebben op het gebied van aansprakelijkheid. Dit hebben we met een gebruikelijk boerenlandpadcon- tract kunnen afdekken. Na goedkeuring van de juridische afdeling van Cargill kon op 1 oktober 2013 het wandelpad worden inge zaaid en op 23 oktober is het contract met Cargill getekend door Alain Dufait (directeur Cargill Sas van Gent) en Foort Minnaard (directeur SLZ) onder toeziend oog van Huub Dortant (voorzitter Stadsraad Sas van Gent). Na de ondertekening werd afgesproken dat het wandelpad op 26 februari 2014 officieel zou worden geopend.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 4