het te stuiven. Het lichte zand stoof op en viel op andere plaatsen waar bijvoorbeeld wel bos of vegetatie stond. Zo konden er duintjes ontstaan. Indien hier geen aanplant aanwezig was konden deze dan weer wegstuiven. Achttiende eeuw Al in het begin van de achttiende eeuw vielen deze hobbels de toenmalige bewo ners op. Er is een kaart van omstreeks 1718 van de Wildelandenpolder waarop we ter plaatse de aanduiding 'De heuvels genaamd' vinden. Ook toen in de jaren dertig van de vorige eeuw ter plaatse een nieuw wegvak moest komen in de verbinding Heikant naar Koewacht, trok ken de zandhopen de aandacht van de toenmalige districtsingenieur van Zeeuws-Vlaanderen in dienst bij de pro vincie. Hij vermoedde dat het wel eens een geologisch en/of historisch belang wekkend hoekje kon wezen en vatte het plan op om ze voor het nageslacht te bewaren. Gelukkig dat deze man dat gedaan heeft anders was dit object waar schijnlijk verdwenen. Het lapje grond met de heuveltjes werd aangekocht als een overhoekje. Om te voorkomen dat iemand op de gedachte zou komen ze af te graven om het zand te verkopen, legaal dan wel illegaal, werd in het bestek een beplanting met den nen voorzien. Dat is gebeurd en een aantal van die dennen staat er nog steeds. Het ter rein was eigendom van de gemeente Axel en is voor een symbolisch bedrag overgedragen aan Staatsbosbeheer. Het beheer wordt uitge voerd door de natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut. SLZ springt soms ook bij in de uitvoering voor het specialistische beheer- werk. Uitheemse Amerikaanse vogelkersen worden bestreden en af en toe worden voor de verkeersveiligheid gevaarlijke bomen omgezaagd. Recent Onlangs zijn nieuwe Grove dennen van autochtone afkomst geplant op deze stuif- duintjes. Zo blijft dit unieke element hopelijk nog lang behouden. In dit gebiedje staat een informatiebord met informatie over het ont staan en de huidige natuurwaarden. Hierdoor weet je dat het meer is dan een begroeid zanddepot! De Boom In Herfst 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 31