Het zonnetje staat al aardig hoog als we een onverhard pad op lopen vlakbij Kapellebrug. Het is er prachtig: kleine hollebollige weilanden, oude knotwilgen, enorme dikke populieren. Het pad gaat verder door het bos en langs watertjes. De naam van het pad, Galgeveldstraat bezorgt me rillingen. Ineens blijken we langs de landsgrens te wandelen. Tussen de wel bekende gietijzeren Rijksgrenspalen, staan verschillende tus- senstenen. Die laten zien, hoe grillig de grens hier eigenlijk loopt, anders dan op de kaart. Dan weer staan ze verscholen in het bos, dan weer pal langs het pad. Een strook land waar in het verleden vaak wat om te doen is geweest. Vroeger zou je hier waarschijnlijk niet zo mak kelijk hebben kunnen lopen. Een stuk verder langs de grens staan op verschil lende plaatsen bijzondere grenspalen met de Oostenrijkse adelaar, het wapen van Oostenrijk er op. De grens overstekend, wandel je zo door de geschiedenis: via Spanje en Oostenrijk naar het naar het Koninkrijk van nu, bij wijze van spreken. Toch wel heel bijzonder! We lopen verder door het bos. Langs het pad staan stukken natuursteen. De bovenste helf ten zijn wit geverfd. Een passant weet ons te vertellen dat dit geen grenspalen zijn, maar wegmarkeringen. Het pad, de Geeststraat, was in de 17e eeuw een belangrijke verbin ding tussen Hulst en Klinge. Had het iets te maken met het kerkbezoek, omdat de Rooms Katholieke godsdienst in het Land van Hulst niet openbaar beleden mocht worden? Bekend is dat er geen schuurkerken waren toegestaan. Paters uit Hulst hadden een kerk in Klinge, mede opgericht voor mensen uit het Land van Hulst. Aan de poort van Hulst moest poortgeld worden betaald en men mocht slechts een bepaalde route volgen. De Boom In - Herfst 2014 - Stichting Landschapsbeheer Zeeland 3

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 5