Portret van de mannen in de Poel te Nisse Foto: SLZ Door: Jacob Bouwman, medewerker SLZ Landschapsbeheer coördineert het beheer en onderhoud van Wandelnetwerk Zeeland. Bepaalde graspaden worden gemaaid door veldmedewerkers Johan Palm en Ivo van Leeuwen. Zij zijn in het groeiseizoen daarom wekelijks op stap met Stella, of liever gezegd: dé Stella. Deze laatste is namelijk hun opvallende maai- machine. Ivo (23) is via detachering bij SLZ in dienst, zijn collega Johan (67) is eigen lijk met pensioen, maar is nog graag actief in de buitenlucht. Beiden hebben gevoel voor techniek en machines. Daarom is het niet vreemd dat het duo in 2010 bij SLZ als machinist op de maaimachine is beland. Een hobby die ze beiden toevallig delen, is de vissport. Johan vist echter vooral op zee, Ivo is vaker langs binnenwateren te vinden. Hoe ziet jullie werkgebied eruit? Johan: "De machine staat op een aanhang wagen, die koppelen we om 08:00 uur aan. Vervolgens rijden we naar Schouwen- Duiveland, Walcheren of Zuid-Beveland. Daar werken we onze route voor die dag af. In Zeeuws-Vlaanderen komen we niet; daar zijn zelfstandige vrijwilligersgroepen actief om paden te maaien. Op Noord-Beveland doet een loonwerker de maaiwerkzaamheden en op Tholen en Sint-Philipsland is het wan delnetwerk pas eind dit jaar klaar." Ivo gaat verder: We kunnen ook niet overal tegelijk zijn. Zeker aan het begin van het seizoen zijn er nogal eens meldingen. Bij voldoende hoge temperaturen en vocht begint het gras als een gek te groeien. Ineens. En natuurlijk gaat dat overal in de provincie even hard. Wij beginnen daarom al in april met de eerste 10

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 12