wat meer aandacht aan die route. Omdat wij door de hele streek rijden, kan ik je trouwens zo vertellen waar veel gewan deld wordt en welke paden nauwelijks bezoekers trekken. Dat is zeker iets om bij de ontwikkeling van Wandelnetwerk Zeeland rekening mee te houden," benadrukt Ivo. "Sommige paden worden begraasd door koeien of schapen," vertelt Johan. "Vanmorgen had ik een loslopend trekpaard op het pad. Tja, je weet nooit hoe zo'n dier zal reageren, dus dan moet het gas er af. Een beetje respect voor die kolossen." Grinnikend: "op een dag waren we geconcentreerd met de bosmaaier bezig. Ik schrok me een ongeluk toen er opeens twee dames achter me stonden. Laten we zeggen dat ze er nogal opval lend uit zagen, dat hielp ook niet echt." Wat vraagt oplettendheid? "Moeilijk is het als je langs een steile slootkant moet rijden. Het riet kan er anderhalve meter hoog staan, dan zie je ook nog eens slecht waar je kunt rijden. Soms zit je vast in een ploegvoor of heb je te maken met heel natte sporen, dan kan de machine gaan glijden. In zulke situaties zit je heel wat minder op je gemak, ook al zit er een rolbeugel op de machine! Het is iedere keer een verrassing wat je tegen- komt. Met z'n tweeën is het gezellig en we kunnen elkaar goed afwisselen. Kijk, die onverharde paden zijn met afstand de mooiste van het Wandelnetwerk Zeeland. We komen op heel rustige terreinen. Er valt zeker genoeg te zien. Zo troffen we vorig jaar een reeks scherpe kogels aan op het pad. De sloot was net gebaggerd en waarschijn lijk lagen ze daar in. De politie is er nog bij geweest. En laatst lag er een stroperslijn in de watergang. Ja, dan gaan we even op onder zoek, hè. Er zat een grote karper aan, maar aan de haak kon je een walvis ophalen! Die vis hebben we natuurlijk vrijgelaten." Detail klepels Alle foto's: SLZ

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 15