Groen vrijwilligerswerk doen? Kiji v.natuurwerkzeeland.nl Door: Caroline Geluk, medewerker SLZ Vanaf heden is er een nieuwe website in de lucht waar alle groene vrijwilligersvacatures in Zeeland te vinden zijn: www.natuurwerkzeeland.nl Op deze website kunnen alle Zeeuwse groene organi saties hun vrijwilligersvacatures plaatsen. De website is tevens informatiebank. Duizenden vrijwil ligers zetten zich in voor natuur en landschap in Zeeland. Lekker in de buitenlucht aan de slag met het knotten van wilgen, gidsen van groepen, promotiewerk, vogeltellingen, het begeleiden van activiteiten met basisscholen of je inzetten als bestuurslid van een natuurvereniging of vrijwilliger in een bezoekerscentrum. Dit soort vacatures vind je op deze nieuwe website allemaal bij elkaar! Platform Groene Vrijwilligers www.natuurwerkzeeland.nl is een initiatief van het Platform Groene Vrijwilligers. Dit samenwer kingsverband van acht professionele groene organisaties is opgericht in februari 2008 en bestaat uit: Stichting Het Zeeuwse Landschap IVN Zeeland Stichting Landschapsbeheer Zeeland MEC De Bevelanden Nationaal Park Oosterschelde Natuurmonumenten Staatsbosbeheer Terra Maris Vacatures plaatsen Op de website kunnen alle Zeeuwse groene organisaties, natuurverenigingen en bewonersi nitiatieven zonder winstoogmerk hun vrijwil ligersvacatures plaatsen. Via de button 'inloggen' rechtsboven op de site kunnen zij een account aanvragen waarna ze hun groene vrijwilligersva- catures kunnen plaatsen. Versterking samenwerking De website heeft als doelstelling het bevorderen van de continuïteit en de kwaliteit van groen vrijwilligerswerk. Het platform streeft hierbij naar versterking van de samenwerking met natuurverenigingen, groene vrijwilligersorga nisaties, zelfstandige vrijwilligersgroepen en groene bewonersinitiatieven. Het groene vrijwil ligerswerk heeft met deze website een duidelijk gezicht gekregen. Vacatures Onder de button 'vacatures' staat het actuele aanbod aan groen vrijwilligerswerk. Maar er is 14

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 16