Fondsen Een fonds is eigenlijk een gezamenlijke geldpot. Dat kan worden gebruikt voor een personeelsreisje of om je (klein) kind te laten studeren. Goede doelen hebben ook een fonds. Donateurs geven aan een fonds van een goed doel, zodat daarmee de goede dingen tot stand komen. Soms hebben ze daar belastingvoordeel van. In de vorige Boom in ging het om geld storten in een fonds van een goed doel via legaat of erfenis. In deze gaat het over geld uit een fonds halen. ook de mogelijkheid te zoeken via het filter, bijvoorbeeld op regio of het soort werk dat je wilt doen. Klik een vacature aan voor alle informatie, de mogelijk heid om aanvullende vragen te stellen en om het profiel te bekijken van de organisatie die het natuurwerk aan biedt. Voor een (potentiële) vrijwilliger is het nu makkelijker om snel en gericht te vinden wat hij of zij zoekt. Als de perfecte vacature er niet tussen staat, is er ook de mogelijkheid om je zelf voor te stellen of om een voorstel te doen. De redactie van het platform probeert dan passend groen vrijwilligerswerk te vinden dat aansluit op jouw wensen en vaardigheden. Gebruikersvriendelijkheid Gebruikersvriendelijkheid is een belangrijk uitgangspunt geweest bij de ontwikkeling van de nieuwe site. De navigatie is overzichtelijk en met de zoekmachine kan de sitebezoeker eenvoudig informatie vinden door het intypen van een enkel woord. De web site is ontwikkeld voor een zeer brede doelgroep; iedereen die belangstelling heeft om vrijwilligerswerk te doen bij natuur- en landschapsorganisaties in Zeeland. Door: Nanning Jan Honingh, medewerker SLZ Waarom een fonds benaderen? Als particulier, natuurwerkgroep, cultuurhistorische vereniging, dorps raad of andere plaatselijke club is het mogelijk geld te vragen om bijvoor beeld nestkasten te maken, een praat huisje te restaureren of een ommetje rond het drop te realiseren. Als jouw initiatief past bij de doelstelling van een fonds maak je kans op een subsi die van dat fonds. Er zijn maar weinig grote fondsen voor bijvoorbeeld natuur- en landschapsbeheer en cul tuurhistorie. Meerdere gelijksoortige plannen worden bij een groot fonds of andere financiers aangevraagd; vandaar dat subsidies van de provincie via SLZ lopen. Kleine fondsen geven liever aan plaatselijke (vrijwilligers) werkgroepen. 5

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 17