Fondsen (op naam) Er zijn behoorlijk wat kleine fondsen; vaak ook wel fondsen op naam genoemd. Dat wil zeggen dat een dergelijk fonds onder een groot fonds hangt. Het Prins Bernhard Cultuurfonds, heeft ver schillende fondsen op naam staan. Het zijn fondsen die jaarlijks een paar duizend euro uit te geven hebben. Fondsen zijn eerder geneigd om te geven, als er ook een ander fonds of een overheidsinstantie bijdraagt. Om een idee of project uit te voeren, moet je meerdere aanvragen doen. Dat is soms wel eens lastig i.v.m. termijnen waar bin nen het project af moet zijn. Gemeentelijke subsidies Ook bij plannen of ideeën die raken aan het gebied van welzijn, cultuur of zorg is het gemeentehuis een adres waar je kunt vragen naar mogelijkheden voor (aanvul lende) gelden voor de uitvoering van je plannen. Elke gemeente heeft wel een sub sidieverordening, maar in elke gemeente is die weer anders. Juist omdat er veel veran dert is het niet zinvol om een overzicht of links naar websites te maken. Tip: Bezoek de website van je gemeente en probeer via de zoekmachine: subsidie, pro jectsubsidie of een vergelijkbare omschrij ving te weten te komen wat de kansen zijn. Meer fondsen In Zeeland kun je goed terecht voor informatie over fondsen op de website van Scoop, waar een overzicht staat met Zeeuwse fondsen maar ook met landelijke fondsen. Om het gemakkelijk te vinden: Kijk daarvoor op: http://fondsen.scoopzld. nl/zeeuwse-fondsen.htm. Ook hier vindt je handige tips: Kijk vooral goed bij welke fondsen de voorwaarden overeenkomen met de activiteiten waar je financiële middelen voor wenst aan te vragen. Focus bij aanvragen alleen op de fondsen waarvan de doelstelling en voorwaarden overeenkomen met je activiteit, project of organisatie. Meer tips te vinden op: http://fondsen.scoopzld.nl/tips.htm NLDoet en Groen en Doen Er zijn ook tijdelijke fondsen. NLDoet en Groen en Doen zijn daar voor beelden van. NLDoet valt onder het Oranjefonds. Het subsidieert kortlo pende 'klussen' die uitgevoerd worden door vrijwilligers. Het Oranjefonds is eigenlijk bedoeld voor 'sociale' projec ten. Maar een fonds kan indirect ook een natuurdoel ondersteunen, als het wordt uitgevoerd door vrijwilligers. Een ideale manier om nieuwe vrijwilligers voor je werkgroep te werven! Kijk op www.nldoet.nl voor de voor waarden. Groen en Doen verdeelt jaarlijks zgn. vouchers. Hieraan is een geldbedrag verbonden, om (nieuwe) vrijwilligers op te leiden of bij te scholen. Houd de site www.landschapsbeheerzeeland.nl en www.natuurwerkzeeland.nl in de gaten! Heb je extra kennis nodig bij het doen van een aanvraag? Kijk eens op de web site van SLZ. Soms kun je kennis gebrui ken over onderwerpen in folders of items rond landschap of cultuurhistorie die op de website te vinden zijn. Heb je meer informatie nodig: neem dan contact op met SLZ. 16

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 18