Wandelnetwerk Tholen; Aanleg fase 1, toekomst fase 2 Door: Caroline Geluk, medewerker SLZ Bijna is het zo ver: Fase 1 van het Wandelnetwerk Tholen is zo goed als aangelegd! De groep 'aanlegvrijwil- ligers' legt de laatste hand aan de markering van de wandelroutes. De komende weken ronden zij alles af en dan is fase 1 een feit: ruim 100 kilometer wandelroute waarvan zo'n 40 kilometer onverhard en bewegwijzerd met groen/ gele pijltjes. Het begin In september vorig jaar heeft Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) aan de bewoners, diverse verenigin gen en dorpsraden van de kernen St. Philipsland, Anna-Jacobapolder, Oud- Vossemeer, Sint-Annaland en Stavenisse gevraagd om mee te denken over gewenste mooie wandelroutes rondom bovengenoemde dorpen (fase 1). Deze zogenaamde ommetjes worden via enkele lan gere routes aan elkaar gekoppeld zodat er een wandelnetwerk ontstaat. Knooppunt 84 BjWjS i Ambassadeur Lies Hage SLZ is op basis van deze wensen op pad gegaan om eigenaren en pachters te bena deren voor toegang over particulier terrein zoals dijken en paden over boerenland. Daarbij hebben wij veel hulp gekregen van akkerbouwer en voormalig voorzitter ZLTO Lies Hage uit Scherpenisse. Hij is bij veel acti viteiten op Tholen betrokken, kent veel boe ren en is bekend met de polders en dijken in de betreffende gebieden. Hij was bereid zich voor ons in te zetten als 'ambassadeur van het Thoolse wandelnetwerk', waardoor deuren wat gemakkelijker open gingen en contacten reeds vooraf gelegd waren. Lies Hage Foto: Arjan de Hulster Toestemming Daarnaast hebben wij afspraken gemaakt met de terreinbeheerders zoals Staatsbosbeheer over de toegankelijkheid van dijken i.v.m. de natuurwetgevingen. Maar ook met het Waterschap omdat er soms een dammetje over een sloot nodig was. Verder zijn ook de benodigde vergunningen aangevraagd. Dit project werd geleid door Knooppuntpaal Foto: André Hannewijk 18

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 20