Voqelsanqsedljk J LequltsedlJk^M Stichting Landschapsbeheer Zeeland in samenwerking met de gemeente Tholen, die alle medewerking heeft verleend. Cindy Hornstra-Ammerlaan, Beleidsmedewerker toerisme recreatie bij de gemeente Tholen heeft alles in het werk gesteld om dit wandelnetwerk tot een goed resultaat te brengen. In het totaal hebben we toestemming gekregen van zo'n 20 eigenaren, wat op sommige trajecten driedubbel moest gebeuren omdat over hetzelfde terrein een eigenaar, een pachter én een gebruiker hun toestemming moesten geven. Totaal heb ben we 7600 meter pad over boerenland gerealiseerd. Soms gaf de eigenaar geen toestemming, om verschillende redenen, wij respecteren dat natuurlijk, maar dit betekende wel dat we bepaalde gewenste trajecten niet konden realiseren. Zodra toestemming werd gegeven en contracten definitief waren afgesloten hebben de vrij willigers deze routes met bebording gemar keerd. Op verschillende locaties werden zogenaamde overstapjes gemaakt over de rasters zodat wandelaars geen hek open hoeven te maken, maar gemakkelijk over het raster kunnen stappen. Hierdoor is de kans verkleind dat een hek per onge luk open blijft staan en de eventuele schapen of koeien ontsnappen. Neospora Ook zijn er afspraken gemaakt over de toegang met honden; voornamelijk op wandelroutes waar schapen of koeien lopen zijn honden verboden. Dit in ver band met de kans op Neospora; honden kunnen deze parasiet bij zich hebben zonder dat de eigenaar of de hond daar iets van merkt. Via de ontlasting van de hond kan de koe deze parasiet ver volgens via het gras of hooi opnemen. Een infectie met Neospora leidt niet tot ziekteverschijnselen bij de koeien, maar veroorzaakt wel het verwerpen van de ongeboren vrucht; abortus. De schade per bedrijf kan in de duizenden euro's lopen, iets wat wij natuurlijk niet willen. Om aan te geven dat honden verboden zijn, hebben we aan het begin van het betref fende traject een bordje opgehangen om de wandelaar daarop te wijzen. We hopen dat ieder zich daar aan houdt, want we zijn heel blij dat een eigenaar toestem ming geeft dat men op zijn eigendom mag lopen, maar het is natuurlijk niet de bedoeling dat hij daar schade door zou ondervin den. De Boom In Winter 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 21