Overstapje we kunnen starten met fase 2. We hopen dat dit positief uitpakt en we eind 2015 kunnen aanvangen met het tweede en laatste deel van dit wandelnetwerk. En nu verder De fysieke routes zijn dus aangelegd, maar hoe weet nu een toerist of bewo ner hoe het werkt? We zijn voornemens om een kaart te maken waarop alle routes staan aangegeven. Deze kan dan op diverse verkooppunten aangeboden worden zoals bij het VVV en de plaatse lijke horeca. Deze kaart kan pas gemaakt worden als ook fase 2 gereed is, anders hebben we maar een halve kaart. Voor nu laten we dus een 'voorlopige kaart' drukken van fase 1. Tevens plaatsen we binnenkort in 4 kernen een informatie bord met het ommetje van dat dorp. Later kan daar aan de achterkant de totale netwerkkaart geplaatst worden. Fase 2 In het voorjaar van 2015 is de mogelijkheid om subsidie aan te vragen bij het Plattelands ontwikkelingsprogramma (POP), wat onderdeel is van het Europees Gemeenschappelijk Landbouwbeleid. Afhankelijk daarvan én van cofinanciering wordt bekeken of, en wanneer Boerderijborden In een van de eerste bijeenkomsten over het wandelnetwerk werd de vraag neer gelegd of het mogelijk zou zijn om de informatieborden die bij diverse historische boerderijen op Tholen staan, op te knap pen. De meesten zijn namelijk door weer sinvloeden niet meer leesbaar. Stichting Landschapsbeheer Zeeland heeft toen een werkgroep gevormd met Heemkundekring "Philippuslandt", Heemkundekring Stad en Lande van Tholen en de Boerderijenstichting Zeeland om hier samen een plan voor te maken. Zij hebben daarvoor diverse instan ties aangeschreven voor een bijdrage en dat heeft erin geresulteerd, dat de gemeente Tholen, de Rabobank Oosterschelde, de Stichting Wezen en Armen te St. Annaland en de ZLTO Afdeling Tholen en Sint Philipsland een bijdrage hebben toegezegd. Ook de eigenaren van de boerderijen waar reeds zo'n bord staat, leveren een eigen bijdrage. De gemeente Tholen heeft met regio-coör dinator Sandra Dekker het project 'Tholen beter bekend' opgestart waar dit'bordenproject'in mee zal lopen. Begin december is de nieuwe huisstijl gepresen teerd waar ook de boerde rijborden onderdeel van zijn. In het voorjaar zullen alle borden vervangen zijn met deze nieuwe huisstijl. Bordje verboden voor honden Foto: SI 7

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 22