Door: Kees Wisse, vrijwilliger landschaps onderhoudsploeg Zo'n 24 jaar geleden waren de doorde weekse vrijwilligers van SLZ aan het werk in het bos achter buitenplaats Duinvliet bij Domburg. We pauzeerden aan de voorkant en Jo van de Klooster kwam aangefietst en gaf aan dat hij graag mee wilde werken. Planten herkennen Dat was boffen, want Jo had ook nog ervaring, opgedaan bij zaterdagploeg Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren. Sinds die dag heeft Jo zich meerdere dagen per week ingezet voor natuur en landschap. Stug doorwerkend en hij was er altijd. In de zomermaanden leer de Jo ons tijdens het werk en bij excursies planten herkennen. Hij is nog steeds actief met inventarisaties voor de plantenwerk- groep van de KNNV. Bijzondere plekken Jo's belezenheid leidde tijdens pauzes tot interessante gesprekken en dat natuurlijk vaak op bijzondere plekken, bijvoor beeld in de schuiltent in de Schouwse Verklikkerduinen. Met name het jarenlang vrijmaken van dicht groeiende duinvalleien voor Staatsbosbeheer is onvergetelijk. Flinke bomen moesten worden uitgelierd met wortel en tak. De lier was bij Jo in goede handen en de brandstapel (ja, er werd nog gebrand) groeide zienderogen. Bijzonder mens Jo stopt met nu met wilgen knotten en ander beheerwerk op 91 jarige leeftijd. Zijn beschei denheid laat onverlet dat hij een grote bijdrage heeft geleverd aan landschapsbeheer. Veel vrij willigers hebben mogen samenwerken met een fijn, betrouwbaar mens. Ik weet nog: lang geleden hebben we een keer met de hele club gewerkt in de buurt van Groede,'t Vlaemsche Duijn als ik het goed heb. Daar moesten wat takken uit een populier wor den gezaagd, nogal hoog, beetje gevaarlijk. 'Dat doe ik wel', zei Jo, als ik er uitval is dat niet zo erg, jullie zijn nog een stuk jonger. Red: Woensdag 12 november was de laatste keer dat Jo heeft meegewerkt. Na afloop trakteerde hij op een drankje, bij wijze van afscheid. Maar hij heeft tevens kenbaar gemaakt af en toe nog wel mee te willen gaan, als de omstandighe den gunstig zijn, d.w.z. vlak terrein en mooi weer! De Boom In Winter 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 21

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 23