Natuurwerkdag 2014 De oude knotten langs de historische Louwers ARocha Zeeland maakte schelpenbanken Wegeling hebben een snoeibeurt ontvangen. geschikter voor de Bontbekplevier Foto Ria Brasser foto: Theanne de Boer Door: Robert Wielemaker, medewerker SLZ Enthousiaste maatschappelijke stagiairs helpen mee bij het werk aan de Pasveersloot te Dreischor van Werkgroep Actief Terreinbeheer. P Foto: Hepkpaiebout Met 19.1 °C op Westdorpe was het buiten gewoon warm op de 14e Natuurwerkdag op zaterdag 1 november. Op die dag waren in heel Nederland 14.500 mensen actief in natuur en landschap. 857 mensen daarvan waren actief in Zeeland op één van de 25 locaties die onze provincie rijk was. Dit jaar ontvingen we van DOW een bijdrage voor het aanschaf fen van het nodige gereedschap. Naast de ervaren knotters die de "onerva ren" knotters loodsten naar mooie resul taten op de bijzondere plekjes van onze provincie waren er weer diverse lokale ini tiatieven én burgers die zich inzetten voor het groen in de eigen omgeving. Deze wenselijke ontwikkeling is één van de doelstellingen die terug te vinden zijn in ons nieuwe beleidsplan (2014-2017) voor de komende jaren. Terugkijkend zijn we zeker wel tevreden met het resultaat, niet alleen met dit enorme aantal deelnemers. Vooral de nieuwe mensen, waaronder veel jongeren, die op een positieve manier in aanraking zijn gekomen met het groen in de eigen omgeving geeft ons vertrouwen voor de toekomst. Uiteraard willen we volgend jaar op zaterdag 7 november weer vele groepen en initiatie ven helpen met het organiseren van hun Natuurwerkdag.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 27