Bewoners actie boomgaardjes te ontwarren Door: Sylvia Tuinder, medewerker SLZ "Sinds ik bij SLZ vrijwilliger ben, bekijk ik boomgaarden heel anders. Ik weet wat er kan. In de Hoogstamfruit-snoeiploeg pra ten we over boomgaarden in de omgeving en ik werd heel enthousiast van het idee om hier iets aan te doen Claudine op de plukdag in Nieuw- en St. Joosland Foto: Sylvia Tuinder Aan het woord is Claudine Nitzsche, al ruim 4 jaar met veel plezier actief met het snoeien. Met een groep van 10/11 mensen snoeien ze in de winter hoogstamfruit- boomgaarden. Een mooi initiatief wat ze samen hebben uitgerold is de omgeving van Hotter Veste in Middelburg, waar ze twee boomgaardjes kenden die wel wat onder houd konden gebruiken. Zowel Claudine als mede-snoeivrijwilliger Jan, kent de omgeving van vroeger. Zij legden con tact met de bewoners om te kijken of ze bij het onderhoud iets zouden kunnen betekenen. Praten kost niets Claudine kende het boomgaardje wat zicht baar is vanaf de Sandberglaan in Middelburg van jaren geleden. Ze kende de familie van Rietbergen die er al jaren woonde. "Praten kost niets, dus heb ik zelf de stap genomen om het er met de bewoners eens over te hebben". De eigenaren waren enthousiast en met name eigenaar Adri de Bruijn wilde er meer mee doen. Zo is het contact met SLZ verder op gang gekomen. "Het is gewoon een heel leuk boomgaardje en omdat ik dat wist ben ik even als intermediair begonnen", aldus Claudine. Mooier Grote braamstruiken verborgen het zicht op het boomgaardje. "De braamstruiken zijn weggehaald als belangrijk voorwerk door 28

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 30