Een dagje werken aan het wandelnetwerk Grenzeloos wandelen Door: Frans Baijens, vrijwilliger wandelnetwerk Mij werd gevraagd om als vrijwilliger een impressie te geven van een dag vrijwilligerswerk. Nu kan ik wel probe ren om een dag te beschrijven die in z'n algemeenheid een beetje voor alle vrij willigers geldt maar dat wordt dan wel wat eentonig. Dus zal ik het maar wat persoonlijker maken. Hoe kom je aan de slag als vrijwilliger bij SLZ? SLZ-medewerker Theo Aernoudts was bij mij op bezoek en vroeg mij of ik er wat voor voelde om mee te werken aan het wandelnetwerk in West Zeeuws Vlaanderen. Ik was net gestopt met mijn werk, dus tijd had ik (genoeg) en het leek me wel wat om wandelroutes op te zoe ken en mee te helpen om het tot stand te brengen. Ik had er verder geen idee van wat het werk inhield. Mijn idee was dat we trajecten voor wandelroutes moesten bedenken maar dat was al gebeurd en het was een verrassing dat het werk neer kwam op zuiver fysieke inspanning. Ingewikkeld Op de eerste dag kwamen vier mensen, waarvan ik er slechts een kende. We gingen op stap met een soort terreinwagen met aan hanger vol met gereedschap, zoals schoppen, grondboren, grote houten hamer, stootijzer etc. om grote en kleinere zwarte kunststof palen in de grond te zetten. Aldert, Chris en Lucien als vrijwilliger met als aanvoerder Iman van SLZ, zouden mij die dag in hoog tempo van allerlei zaken die te maken hebben met aanleg van een wandelnetwerk op de hoogte brengen. Op slechts honderd meter van mijn Foto's: SLZ 30

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 32