B H eigen weg Activiteiten voor vrijwilligers wandelen en fietsen toegestaan op eigen risico voordeur moest aan de paal van een ver keersbord een groen bordje met een geel pijltje, op een aluminium ruggetje, beves tigd worden met behulp van een roestvrij stalen band en een buckle d.m.v. een robuust apparaat van Engelse makelij. Dat lijkt simpel maar voor je dat helemaal onder de knie hebt, ben je wel een paar jaar verder. Zelfs nu ik al enkele honder den van die bordjes heb aangebracht overkomt het me nog wel dat er iets fout gaat, tot grote hilariteit van de collega's. Vrouwelijke bewegwijzering Wat nog veel ingewikkelder is, is de kunst van het op de juiste plaats aanbrengen van de verschillende soorten beweg wijzering. Er is een boekwerk waarin staat hoe dat moet, maar veel, zo niet de meeste tijd, brachten wij door met dis cussie wat de beste manier zou zijn. Dat is moeilijk te leren en er bestaan verschil lende scholen op dit gebied. Het blijkt dat vrouwen de voorkeur geven aan een andere manier van bewegwijzering dan mannen en achteraf blijkt dat meestal beter te zijn. Aantrekkelijk Het aantrekkelijke van dit soort vrijwilligers werk is o.a. het buiten zijn onder allerlei weersomstandigheden. Er gaat niets boven je ergens in de polder neervlijen op een gra zig dijktalud met een zonnetje in je gezicht, vroeg in het voorjaar en dan je lunch nuttigen met je collega's van die dag. Dat heet "het is goed rusten na gedane arbeid". De weersom standigheden zijn uiteraard niet altijd zo mooi maar dat mag de pret niet drukken. Ik dacht dat ik wel redelijk de weg wist in de streek maar niets bleek minder waar. Het werk aan het wandelnetwerk bracht mij op plaatsen waar ik nog nooit geweest was en waar van ik het bestaan niet afwist. Mooie onverharde weggetjes ergens midden in de polder of in de grensstreek waar "ons" wandelnetwerk contact maakt met het Belgische. Het is de manier om je eigen omgeving goed te leren kennen. Speciaal voor onze vrijwilligers diverse (gratis) activiteiten en cursussen! Als waardering voor uw vrijwillige inzet in natuur en landschap in uw omgeving nodigen wij u uit om (gratis) deel te nemen aan diverse activiteiten. In onze agenda op de website www.landschapsbeheerzeeland.nl vindt u diverse activiteiten, excursies, cursussen en dergelijke waaraan u, als vrijwilliger, gratis kunt deelnemen. De Boom In Winter 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 33