Winnaar Gouden Jirizaag 2014: Eddy Dobbelaar Duizenden Zeeuwen zetten zich in door middel van waardevol vrijwilligerswerk bij SLZ en vinden hier een leuke en zinvolle tijdsbesteding. Het economische belang van dit vrijwilligerswerk is enorm en zou met beroepskrachten onbetaalbaar zijn. Indrukwekkend voorbeeld van zo'n gedreven vrijwilliger die zijn ziel en zaligheid legt in deze vorm van vrijetijdsbesteding is Eddy Dobbelaar. Dat hij een alom gewaardeerd vrijwilliger is, blijkt uit de erkenning die wij én zijn mede-vrijwilligers hebben voor hem. Zeer terecht is hij de winnaar van de Gouden Jirizaag 2014! 2 Tien jaar hoogstamabonnement, nog steeds ruimte voor nieuwe deelnemers! Op erven bevinden zich vaak fraaie hoogstamboomgaarden. Deze boomgaarden worden soms door SLZ enkele malen bezocht voor advies en mogelijk ook voor herstel- en onderhoudswerkzaamheden. Voor de instandhouding van de fruitbomen is het echter noodzakelijk dat regelmatig onderhoud aan de oude en jonge bomen plaatsvindt. Dit vervolgonderhoud blijft vaak achterwege, waardoor na verloop van een aantal jaren opnieuw achterstallig onderhoud ontstaat. In ons contact met eigenaren van hoogstam boomgaarden is gebleken dat er behoefte is aan een vorm van structurele ondersteuning van het onderhoud. Om dit te realiseren hebben wij 10 jaar geleden het 'hoogstamabonnement' opgezet. 6 Een rijk gevulde dis... Een tuin met veel vogels, wie wil dat nou niet? Maar om ze te lokken, moetje tuin wel iets te bieden hebben, voornamelijk eten en schuilgelegenheid is een must. Én het liefst in alle seizoenen. Je kunt natuurlijk een pindasnoer of een potje speciale pindakaas ophangen, maar er zijn nog vele andere -natuurlijkere- mogelijkheden om het gefladderde gezelschap een rijk gevulde dis te geven. 8 En verder Klepels, karpers en kogels 10 Groen vrijwilligerswerk doen? Kijk op www.natuurwerkzeeland.nl 14 Fondsen15 Ruiter-, Men- en ATB netwerk op Schouwen-Duiveland17 Wandelnetwerk Tholen; Aanleg fase 1, toekomst fase 2 18 Zaag in de wilgen na kwart eeuw 21 Mijn paarden doen dat niet! 22 Natuurwerkdag 201425 Boeren planten bomen26 Bewoners actief om boomgaardjes te ontwarren 28 Een dagje werken aan het wandelnetwerk "Grenzeloos wandelen" in West Zeeuws Vlaanderen 30 Kort Nieuws32 Overzicht Vrijwilligersorganisaties in Zeeland 33 Agenda 34 De Boom In Winter 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 1

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 3