Eddy Dobbelaar Winnaar Gouden Jirizaag 2014: als de externe mobiele fruitpers een keer in panne valt, is Eddy er als de kippen bij om hem weer op gang te helpen. Krijgt SLZ een nieuwe bus, Eddy timmert snel de inrichting, zodat al het gereedschap handig opgeborgen kan worden. Te weinig ruimte in de garage? Dan worden er binnen een dag nieuwe stel lingen geplaatst. Ook is Eddy sinds 2008 actief in de Werkgroep Oude Fruitrassen, waar hij zich stort op het determineren van oude rassen en de voorlich ting daarover in stands. Daarbij heeft hij een extra handige troef. Achter op zijn landje is best plaats voor het opkweken van zeldzame streekeigen fruitrassen. En uiteraard zorgt Eddy zelf voor het enten en oculeren. Is er een vrijwilligersploeg in de buurt actief, altijd is iedereen welkom om even in de gezellige keuken te komen pauzeren, waarbij stee vast soep e.d. geserveerd wordt. Eddy is een gedreven technische en groene duizendpoot, Zaterdag 11 oktober jl. hebben wij de Gouden Jirizaag uitgereikt aan Eddy Dobbelaar. Hij ontving deze jaarlijkse ereprijs van SLZ om hem te bedanken voor zijn enorme inzet voor het land schap. Eddy Dobbelaar Sinds 1998 is Eddy actief voor SLZ. Eddy is onze technische vrijwilliger en gereedschappen en machinerie heb ben voor hem geen geheimen. Vanuit zijn beroepsmatig leven heeft Eddy als monteur veel bagage voor onderhoud en reparatiewerk. Zeisbladen worden periodiek geklopt, maaimachines en motorzagen aan de praat gehouden en jirizagen keurig gevijld. Toen een keer wat onderdelen van de geliefde "Bucher maaibalk" versleten waren en er geen nieuwe te verkrijgen waren heeft Eddy er eenvoudigweg nieuwe aan gelast. Zelfs Door: Caroline Geluk, medewerker SLZ 2

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 4