Nominaties die een hoop klussen oppakt, waar speci ale kennis voor nodig is. Werkgroep 'Oude fruitrassen' en de 'Vrijwillige Landschaps onderhoudsploeg Zeeuws Vlaanderen' Aangezien Eddy in twee groepen actief is, kregen beide werkgroepen een ont bijt aangeboden. Want de waardering voor deze ene persoon is ook een blijk van waardering voor de gehele groep. Zonder een goede groep achter je, kan je niet veel in je eentje bereiken. Deze werkgroep dacht alleen maar te komen ontbijten, maar bij aankomst werden zij verrast door een toespraak van SLZ direc teur Foort Minnaard. Hij benadrukte hoe zeer SLZ haar vrijwilligers waardeert en dat dit moment werd aangegrepen om de Gouden Jirizaag uit te reiken. De jury warmde de boel nog een beetje op door, zonder de naam van de winnaar te noe men, te beschrijven waarom zij deze persoon tot winnaar van 2014 hebben benoemd. De echtgenote en kinderen van de winnaar zaten ook in het complot. Zij kwamen onder doedelzak-geluid de ruimte binnen waardoor de winnaar gelijk doorhad dat hij de winnaar was. Deze uitreiking was een verrassingsele ment; de werkgroep maar wist niet dat de reden de Gouden Jirizaag was! De Gouden Jirizaag werd overhandigd aan de winnaar, waarna het ontbijt werd aangevangen. Tot 1 maart konden alle bij SLZ aangesloten vrijwilligers een collega-vrijwilliger nomineren voor de Gouden Jirizaag. Uiteraard moest deze wel voldoen aan een aantal voorwaar den. Bijvoorbeeld dat de genomineerde werkzaam moet zijn op een van de volgende terreinen met een accent op 'veldwerk': soortenbeheer (weidevogels, vleermuizen, De Boom In Winter 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 3

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 5