de Noordweg en vele andere beziens waardigheden. Omdat de route ons over oude kreekruggen en langs de lintbebouwing voert heet dit ommetje 'Linten en Ruggen'. In het landschap zijn nog altijd sporen te herkennen uit het verre verleden toen Walcheren nog een krekengebied was. «li Maar ook de gevolgen van de inundatie van 1944 en de grootschalige herverka velingen zijn nog zichtbaar. Het is fasci nerend om te zien hoe Middelburg na de oorlog buiten de vesten explosief is gegroeid. Al die bijzonderheden zijn te zien in dit ommetje Linten en Ruggen die door de wijken Klarenbeek en Veersepoort van Middelburg voert. De route is bewegwijzerd met de bekende groene bordjes met de witte pijlen. Wandelaars hebben de keuze tussen een korte (4 km) en een lange route (7 km). Langs de route zijn in nauwe samenwerking met SLZ een Luchtfoto van de Noordweg drietal informatieborden geplaatst die de bijzon derheden aantippen. Er is ook een folder met tekst en foto's ontwikkeld die wat uitgebreider de historie en achtergronden schetst van wat er zoal is te zien langs de route. Er wordt nog samen met SLZ gezocht naar mogelijkheden om de folder Linten en Ruggen te drukken, zodat deze voor wandelaars en wijk bewoners makkelijk verkrijgbaar kan worden. Later in het jaar komt de eigen website van het wijkteam Klarenbeek - Veersepoort in de lucht. 'Clarebeek' Uit de Croniek van Smallegange De Boom In Lente 2015 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 15

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 17