€j Si- =lattelandsontwikkeling: Schetsplan 1 Natuurtoren Noord Schetsplan West Zuid Oost LEGENDA Kerkuilkast (binnen) Egelkist (binnen) Insecten: in raam (leem) en hotel (buiten) Zand voor insecten (buiten) Spistmuissteen, 2 x (binnen) Huiszwaluw, tegen gootklossen (buiten) Gierzwaluw in raam (binnen) Vleermuis, onder dak (binnen) Vleermuis, in raam (binnen) Mussen, onder pannen (buiten) Boeren zwaluw, vlieg opening (binnen) St Der Heerlijkheden Ooster land Sirjansland en Oosterstein Pc plaa Voorburg SCHAAL 150 SST1 Aijan de Huister /^\i ZW1-2014 V" S 00-00-0000 Misschien is daar wel het idee uit gebo ren om 'iets' voor de natuur te gaan doen? De eigenaar van de toren is de Stichting Der Heerlijkheden Oosterland, Sirjansland en Oosterstein, maar in Oosterland zeggen ze gewoon 'de Baron'. Baron Schimmelpenninck van der Oye was de eigenaar van de Maire, het natuurgebied ten zuiden van Oosterland. 'De Baron' was een echte natuurbescher mer en vogelaar, daarom is het gebied nu ook volledig ingericht voor natuur. Na zijn overlijden is de Stichting nu de beheerder. De ligging van de toren langs het gebied is erg gunstig, dus uiteindelijk werd besloten om de toren in te richten als faunatoren. In 2014 is de toren volledig hersteld en inge richt voor verschillende soorten dieren, b.v. mussen, zwaluwen, vleermuizen, uilen, egels, spitsmuizen en insecten (zie tekening). Ook de omgeving is verder aangepast met een verbrede sloot en er komt ook een vlechtheg. Dit voorjaar worden de Oosterlandse scho len ingeschakeld om o.a. een insectenhotel te bouwen en andere voorzieningen. Uniek is dat er een speciaal lesprogramma over de toren komt. In mei 2015 wordt de toren 'officieel' geopend, maar sommige dieren zullen daar niet op wachten.. Veel dank is verschuldigd aan de eigenaar Stichting Der Heerlijkheden Oosterland Sirjansland en Oosterstein, verschillende aannemers en de financiers van het project: EU, gemeente Schouwen-Duiveland, Postcodeloterij en de dorpsraad Oosterland. De Boom In Lente 2015 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 27

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 29