Voorbeeld Werkgroep Oranjebosch heeft in 2013 twee vouchers gekregen voor een motor- kettingzaagcursus, waaraan 3 vrijwilligers uit andere groepen hebben deelgenomen. Een organisatie kan tot drie vouchers aanvragen. Vraag ook vouchers aan! Wij doen een dringend beroep op de huidige vrijwilligersgroepen en bewonersgroepen om vouchers aan te vragen. Onder meer om jullie te kunnen blijven voorzien van zagen, ladders enz. Wij zullen een aantal van jullie ook per soonlijk benaderen met een concreet voorstel en informatie rond de aanvraag. Ook nieuwe groepen moedigen we aan om van deze mogelijkheid gebruik te maken. Op www.landschapsbeheerzeeland.nl en www.natuurwerkzeeland.nl vinden jullie het laatste nieuws. Het Platform Groene Vrijwilligers ontmoet jul lie graag bij het aanvragen van een account, met of zonder jullie vacatures Helaas heeft staatssecretaris Dijksma, Groen en Doen 3 beperkt tot de verstrek king van vouchers. Vouchers kunnen aan gevraagd worden voor kennisoverdracht om de kwaliteit van groen vrijwilligerswerk in stand te houden en te verbeteren. Kennis van natuur en landschap, werktech- nieken en veiligheid staan centraal. Uit het SLZ aanbod van scholing, werkinstructie en educatie kan met vouchers een keuze worden gemaakt. Gereedschap, mits nodig is voor een cursus, kan met vouchergeld worden aangeschaft. In de lente gaat het loket open (eerst komt, eerst maalt) en kunnen er voor de derde ronde naar verwachting weer 750 vouchers ter waarde van 1000 worden aangevraagd voor dekking van kosten van in bovengenoemd kader. Een vrijwilliger of coördinator van een groep of organisatie kan de voucher(s) aanvragen en dat ook namens andere vrijwilligers (groepen). De Boom In Lente 2015 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 29

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 31