Kort nieuws Landschapsbeheer ontvangt prijs van de Nationale Postcode Loterij Dat is goed nieuws voor het landschap, de mensen die zich hiervoor inzetten en alle mensen die van ons landschap genieten. Hank Bartelink (directeur Landschapsbeheer Nederland) en Judith Lingeman (hoofd goede doelen Postcode Loterij). Foto: Roy Beusker Fotografie Ondersteuning vrijwilligers Landschapsbeheer is de Postcode Loterij en haar deelnemers zeer dankbaar voor deze bijdrage. Het stelt hen in staat projecten uit te voeren om de staat waarin het landschap verkeert te verbeteren of om achteruitgang tegen te gaan. Vele tienduizenden vrijwilli gers die zich hiervoor inzetten worden hierin ondersteunt door de provinciale organisaties Landschapsbeheer. Landschapsbeheer 2017 Voor de komende 3 jaar is er een beleidsplan gemaakt. Naast deze "uitgebreide" versie is er ook een publieksvriendelijke kortere versie verschenen in folder formaat. Deze is te vin den op de SLZ website onder het kopje 'Wat Landschapsbeheer doet. Jaar van de Groene vrijwilliger De vele groene 2 vrijwilligers die ons land rijk is, dragen bij aan de staat van natuur en land schap in ons land. Wilgen knotten, weide vogels beschermen, excursies begeleiden, bezoekerscentra beheren en soorten inventariseren zijn enkele voorbeelden van wat vrijwilligers zoal doen. Onmisbaar dus bij de instandhouding van een gezonde natuur en een mooi landschap en bij de beleving hiervan. Om dat te benadrukken heeft LandschappenNL, de samenwerking tussen de provinciale Landschappen en de Landschapsbeheerorganisaties, 2015 uitgeroepen tot het Jaar van de Groene Vrijwilliger. Mobipers Melissa en Rudolf Jan den Beer Poortugael van De Mobipers hebben deze winter een grote beslissing genomen; hun mobiele fruitpers is verkocht en ze gaan verder op hun vaste locatie in Zoelen. Hun gezond heid en de groei van Mobipers laten het mobiele werk helaas niet meer toe. Heel graag willen ze al hun locaties bedanken voor de vaak jarenlange samenwerking. SLZ organiseert in september en oktober weer de jaarlijkse 'hoogstamfruitdagen', waarbij particulieren hun eigen appeltjes kunnen laten persen, echter dit jaar dus met een andere pers. Kijk tzt op onze website voor de data en manier van aan melden. jjËSEiW OSTCODE NATIONALE! POSTCODE LOTERIJ! De Boom In Lente 2015 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 33