Fotograaf: Nanning Jan Honingh Heb je ook altijd al een boomgaard willen hebben, maar je hebt er zelf de ruimte niet voor? Wat dacht je dan van een boomgaard in je eigen dorp, die voor iedereen toegankelijk is? In de zomer ga je er gezellig picknicken met de buurtvereniging, in de herfst haal je daar je appeltje of peertje, in de winter ga je met een aantal buurt genoten de bomen gezamenlijk snoeien en in de lente wandelen jullie tussen de prachtige bloesem! Lijkt dit je wat? Neem dan eens contact met ons op. Wie weet kunnen we deze droom samen wel realiseren. 2 Hekkenwerk Wat is het verschil tussen een hek en een hek? Tja... er zijn oneindig veel mogelijkheden. Niet alleen qua materiaalkeuze, maar ook de kleuren en grootte. En wat dacht je van de vormgeving, ronde vormen of juist rechte hoeken. Ook hebben, vooral oude hekken, niet alleen een praktische functie, maar vaak ook een symboli sche betekenis. Dit kun je zien aan de figuren die erin verwerkt zijn of de namen die erop staan. Regelmatig zie je een lelie of een zon, maar ook de naam van de boerderij of de eigenaren is soms in het hek verwerkt. Is het voor jou (g)hekkenwerk geworden? Neem dan eens contact op met SLZ voor een verhelderend advies! 8 Paradijsvogels: Franswegje In deze rubriek krijgen we een kijkje bij de eigenaren van de parels in het landschap, de mooie erven, buitenplaatsen en boerderijen waar je als passant naar kijkt en van geniet. De eigenaren voelen zichzelf ook uitverkoren, omdat ze zo mooi wonen en omdat ze zo genieten van hun landschappelijke, vaak ook streekeigen omgeving. Dit keer beschrijven Rita en Huib uit Noordgouwe hun paradijs. 18 Van Volkstuin tot bewonersparticipatie4 Schone Struuke of Vuulte: Lisdodde in je put12 Ommetje Linten en Ruggen14 Tulpen in de bol17 Vrijwilliger in the picture20 Bijzondere alledaagse planten en dieren op en rond het Zeeuwse erf: De Boomkikker22 Soorten aan de monitor24 Transformatie: van elektriciteitstoren naar natuurtoren26 Groen krachtvoer28 Kort Nieuws31 Overzicht Vrijwilligersorganisaties in Zeeland33 Agenda34 De Boom In Lente 2015 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 1

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 3