Welzijnsparadijs: de bloesems vormen een lust voor het oog en de smaak van vroeger is terug te vinden in de diverse vruchten Gezondheidsparadijs: al lopend genieten Visieparadijs: CO2 compensatie en behoud van oude rassen in één keer vastgelegd. We streven er naar dat we samen met bewoners in of nabij elk dorp elke stad in Zeeland een karakteristieke hoogstam- boomgaard kunnen realiseren. Natuurlijk kan het hier ook gaan om het opknappen of uitbreiden van een bestaande dorps boomgaard. We willen jaarlijks zo'n 10 boomgaarden oppakken. Als we dit zo aanpakken dan kunnen we in de loop van 10 jaar een 100-tal dorpsboomgaarden realiseren. Dat zal een mooi karakteristiek beeld geven in het landschap van Zeeland. Per boomgaard is een netwerk van betrokken burgers actief die zich willen inzetten voor hun boomgaard/land schap. Het project wordt betaald door de Nationale Postcodeloterij, terreineigena ren en sponsors. Per dorp kan er een andere invulling van het project plaatsvinden, van aanleg van een grote hoogstamboomgaard met diverse natuur- en recreatieve elementen tot enkele hoogstamfruitbomen langs de weg. Per dorp zullen ook de samenwerkingspartners ver schillen: gemeenten, Waterschap, zorgboerde rijen, scholen, buurtverenigingen, fruittelers enz. Begin 2015 gaan we diverse dorpsraden in Zeeland aanschrijven om deel te nemen aan het project. De commissaris van de Koning, dhr. Han Polman, is ambassadeur van het pro ject. We willen hem vragen om in de loop van 2015 de aftrap te geven voor het project. Her en der in Zeeland hebben we afgelo pen jaren al gewerkt met bewonersgroepen aan het realiseren van een fraaie boom gaard bij het dorp. Leuke voorbeelden zijn Waterlandkerkje, Terhole, Schapenbout, 's-Gravenpolder en Oud-Vossemeer. Hier zijn afgelopen paar jaar diverse bomen geplant/ onderhouden door de dorpsbewoners. Dorpsbewoners die geïnteresseerd zijn in het realiseren van een eigen dorpsboomgaard kunnen zich aanmelden bij SLZ, we maken dan een afspraak om de mogelijkheden te bespreken. (tel: 0113-23 09 36 of e-mail: info@slz.landschapsbeheer.nl) De Boom In Lente 2015 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 3

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 5