Van Volkstuin tot bewonersparticipatie Door: Sylvia Tuinder, medewerker SLZ "Voorbeeld van samenwerking met vele betrokkenen. Bewoners uit Arnemuiden, bewonersgroep Arnemuiden, SLZ, de gemeente, scholen, de kinderopvang, de scouting en vele andere betrokkenen". Aan het woord is Mojca Kuipers, één van de initiatiefnemers van Beleef Groen Arnemuiden (voorheen Klaverwijk). Tuinieren Mojca: "Zelf wilde ik allang tuinieren en daarom heb ik in de zomer van 2013 geïn formeerd bij de Bewonersgroep Arnemuiden naar hun volkstuinproject wat toen al leefde. Een idee voor een gesprek met meer partijen ontstond hieruit" Als snel zat de Bewonersgroep, Mojca en enkele andere zeer betrokken bewoners en SLZ bij elkaar om wat ideeën op een rijtje te zetten en nader kennis te maken. Het was een goed en open gesprek en er ontstond direct een soort werkgroep uit, waarbij de volkstuinen in een breder per spectief werden opgenomen. "We dachten aan een gebied wat multifunctioneel zou worden, niet alleen voor tuinierders maar ook voor allerlei andere bewoners, jong en oud. Een ontmoetingsplek voor bewoners, met ook een pluktuin en natuurspeelplek voor de kinderen". Wilgentenen verzamelen voor de vlechtheg Eerste haag geplant in Arnemuiden 10 jaar vragen Vrij snel hierna volgde een gesprek waarbij de gemeente Middelburg werd uitgenodigd. De gemeente dacht mee met de wensen van de bewoners. Omdat ook snel een locatie in beeld kwam ging de werkgroep voortvarend te werk. Het bleek gewenst dat SLZ hier met de bewoners meedacht en advies kon geven. Een projectbeschrijving volgde en na enkele werkbijeenkomsten van de werkgroep, maakte Mojca vanuit haar professie een treffende schets van het plan. Dat er een locatie was en een goed plan, maakte de groep hoopvol. Zou er nu na 10 jaar vragen om volkstuinen aan de gemeente, echt iets gaan gebeuren? Groen Dichterbij Het werd in een stroomversnelling gebracht doordat we kans zagen om een aanvraag te doen bij Groen Dichterbij. De werkgroep ging 4

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 6