- afgegraven moest worden van een voet balveld in Arnemuiden, op te brengen op de locatie waar het plan kon worden uit gevoerd. In januari 2014 zat de werkgroep (bewonersgroep, Mojca, scouting, een ver tegenwoordiger van de scholen en SLZ) in gesprek met medewerkers en wethouder van de gemeente Middelburg en werd het groene licht gegeven voor aanleg van het terrein. Alle ideeën werden weer bij elkaar gebracht en de plankaart van Mojca werd uiteindelijk nog voor de zomer uitgewerkt tot een tekening met projectbeschrijving, die de gemeente kon gebruiken om het terrein in te richten. SLZ deed een land- schapstoets voor het plan. In de zomer van 2014 zijn de grondwerkzaamheden uitgevoerd. Nog veel te doen Het terrein ligt er nu. Er moet nog van alles gebeuren. SLZ-ers Karin en Iman gin gen aan de slag om het beplantingsplan op te stellen, wat aansluit bij de wensen van de bewoners. De stichting Beleef Het bestuur: Kees, John en Mojca Fotograaf: BGA Groen Arnemuiden is in oprichting dankzij het actieve drietal, Mojca, John en Kees, bewoners van Erremuu. Binnenkort volgt een gesprek met de gemeente over de overeenkomst die nodig is tussen Stichting en bewoners. SLZ is gevraagd om bij het gesprek te adviseren en mee te praten. Mojca zelf is met het project begonnen vanuit de gedachte dat ze vanuit haar expertise wat kan doen in het project. Gaandeweg het project heeft ze besloten om vanuit haar positie als ontwerper, als vrijwil liger in het project te gaan zitten. Een echt begin voor bewoners was de natuurwerkdag waar we de eerste meidoornhaagjes hebben gepland. Nu konden bewoners samen aan het werk. De opkomst was goed, het werd een gezellige dag, met ondersteuning door SLZ medewerker Rudie Geus en gereedschap van SLZ. Inmiddels zijn er volop plannen uitgewerkt om bij NLDoet met scholen 20 maart, en met bewoners en vrijwilligers 21 maart met planten en vlechtheg aan de slag te gaan. De afspraken met de gemeenten zijn helder en stemmen hoopvol. Samenwerking Mojca: "Het is een heel mooi project. We heb ben al veel gedaan en de samenwerking met bewoners en SLZ vind ik heel waardevol. Ik wil mee blijven denken tot het echt gaat draaien en mensen van verschillende leeftijdscatego rieën elkaar kunnen ontmoeten op dat terrein en kunnen vinden in het samen verbouwen van groenten. Er zijn vele goede contacten geweest met directeuren van scholen en bewoners. Het kan ook een opstap zijn om in de toekomst meer samen te werken: tussen scholen, bewoners en organisaties". De Boom In Lente 2015 Stichting Landschapsbeheer Zeeland

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 9