Ondersteuning We zijn ca. acht zaterdagmorgens in een winter actief en maken dankbaar gebruik van de ondersteuning door Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Medewerkers Werkwijze Ruim 18 jaar hebben we al het werk met handgereedschap uitgevoerd. Daarna stap ten we over op vellen met handzaag en afkorten met de motorzaag. De laatste 3 jaar vellen we bijna alles met de kettingzaag. Daarna wordt uitgekleed met handgereed schap en afgekort met motorzaag. De veran dering van werkwijze is ontstaan door een groeiende houtbehoefte en het afnemen van onze fysieke vermogens. Maar alleen Manuel mag in de kruiwagen. Als het hout tenslotte, na twee jaar drogen, in onze houtkachels ligt te branden hebben we het op een bijzon dere manier warm. Werkzaamheden Zo'n zes jaar geleden is de dichtgegroeide oostoever door ons vrijgemaakt en is de vijver machinaal geschoond. Vervolgens hebben de doordeweekse vrijwilligers het ecologisch maaibeheer opgepakt. Onze groep heeft zich de laatste jaren vooral bezig gehouden met het planmatig terugdringen van Amerikaanse vogelkers. De laatste 3 jaren hebben we zaad bomen geveld, met soms een diameter van ruim 30 cm. De bomen worden op een meter afgezet en afhankelijk van hergroei nog één of twee jaar gekopt en kaal gezet. Dit is beter dan bij de grond afzetten, waarna je jaren en jaren, gebukt met takkenschaar in de weer moet. Aanvullend beheer van de Amerikaanse vogelkers wordt uitgevoerd met scholieren en zomergroepen. Dit alles gebeurt in overleg met de rentmeester en de beheerders. van SLZ verzorgen de contacten met de rentmeester en voorzien ons van advies (bv. veilig werken), gereedschappen en jaarlijkse opdrachten. Op dit moment bestaat de groep uit Linda Boon, Niek Klaasse, Rita Voorberg, Marcel en Manuel Clement, Joyce van Nijendaal en Peter van der Vliet. Komende winter verwachten we de terugkeer, na 20 jaar, van een groepslid van het eerste uur. De Boom In Zomer 2015 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 11

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 13