Aanleg Koheenpad en haagje Fotograaf: Lisanne Adams een symbolisch bedrag een rolsteiger gehuurd. Het dakhout en de muren wer den schoongemaakt en er werd gestuct. De gemeente stelde schoonmaakspullen beschikbaar en water kon in de kantine worden gehaald. Dhr. Stoetzel gaf gratis advies voor het stucwerk. De muren en het dakhout werden daarna geschilderd. Het schilderen ging echter zo voorspoe dig dat ook de deuren nog in de verf zijn gezet. Het schoonmaken, stucen en schilderen werd door vrijwilligers gedaan. Het waren allen bekenden van SLZ medewerkster Karin Mol, die via via bijeen werden gebracht en die zich eenmalig wilden inzetten. Half juni waren alle klussen geklaard. Het metaheerhuisje en de begraafplaats zien er weer spik en span uit. Nu de grafmonumenten nog? Studiemiddag vrijwil ligers en medewerkers cultuurhistorie Regelmatig organiseren we vanuit SLZ een bijeen komst om met de colle ga's en cuItuurhistorievrij- willigers kennis uit te wis selen en discussiepunten aan de orde te stellen. Dit alles om te komen tot een objectieve en meer eenduidige manier van adviseren aan eigenaren van kleine cul tuurhistorische elementen. Ook al zijn er geen grote projecten meer om dit soort elemen ten te herstellen, adviesvragen blijven altijd komen. Met een flinke groep trokken we er op uit in Ovezande. Het Witte kerkje, de travalje, de Bushoeve en verschillende elementen op het erf van familie Jaspars. We zagen grote en kleine elementen, gerestaureerde, herbouwde en verbouwde. Samen wisten we aardig veel en het was goed om dit met elkaar te delen. Om een element wat beter, objectiever op waarde te kunnen schatten is een puntenfor- mulier samengesteld en uitgetest. Het viel niet altijd mee om tot eenzelfde telling te komen. Vaak blijft er nog een stukje van belang dat niet in punten is weer te geven, zoals de moti vatie van de eigenaar, maar een eerste aanzet tot een algemenere werkwijze is er. Studiedag Cultuurhistorie Fotograaf: Sandra Dobbelaar De Boom In Zomer 2015 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 17

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 19