Kort nieuws Wandelnetwerk Tholen geopend Fase 1 van wandelnetwerk Tholen is afgelopen woensdag 24 juni officieel geopend door Burgemeester mevr. van de Velde-de Wilde, Gedeputeerde mevr. Schönknecht-Vermeulen en Wethouder dhr. Hommel. Fase 1 omvat de dorpen: Stavenisse, St. Annaland, Oud-Vossemeer, St. Philipsland, Anna Jacobapolder die samen 122 kilometer bewegwijzerd wan delnetwerk waarvan 28 kilometer over onverharde wegen, rijk zijn. In elk van bovengenoemde dorpen staat een informatiebord met het ommetje van dat dorp. Meer informatie op onze website. Programmatische Aanpak Stikstof (PAS) Oranjebos is een Natura2000 gebied met stikstof gevoelige natuur. Door subsidie van uit de PAS is het nu mogelijk om kwaliteits impuls te geven aan het gebied. SLZ maak voor diverse terreinen inrichtingsplannen waarin biomassa wordt afgevoerd, en daar mee negatieve effecten van stikstofdepositie worden terug gedrongen. Behalve de afvoer van stikstof, wordt ook de dominantie van Amerikaanse vogelkers aangepakt. Met deze maatregelen moet het bos dan ook weer gaan voldoen aan de kwalitatieve norm voor het gestelde habitattype. Erfgoeddag in 't landschap Op zaterdag 26 september 2015 wordt de tweede editie van de Erfgoeddag in het Landschap georganiseerd. Een dag met allerlei activiteiten waarbij de beleving van C--- erfgoed, landschap en natuur centraal staat. De Erfgoeddag in het Landschap gaat dit jaar plaatsvinden rondom de historische Boerderij/ Uitspanning Oranjezon in Vrouwenpolder en de nabijgelegen buitenplaats Overduin. Zie artikel elders in deze uitgave. Patrijske bier Naar aanleiding van het Jaar van de Patrijs zijn er diverse biotopen voor deze akkerbewoner gemaakt. In veel van die patrijzenranden hebben we samen met Het Zeeuwse land schap oude graasrassen gezet zoals de Zeeuwse witte tarwe. Ook dit voorjaar zijn er weer diverse perceeltjes ingezaaid, zodat we rond september weer kunnen genieten het Patrijske bier. Mocht je interesse heb ben, stuur dan een e-mail naar: patrijske- bier@gmail.com Het persen van hoogstamfruit Dit jaar hebben we 3 data gereserveerd waarop fruit geperst kan worden door de Mobiele fruitpers uit Zevergem. Voor aanmeldingen en meer informatie kun je het best op onze website kijken. Tevens hebben we dit jaar een extra aanbod. Wat dacht je van een kweeperen workshop en een spoedcursus Zeeuwse appelwijn maken. Zie artikel elders in deze uitgave. 32

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 34