Erfgoeddag in het Landschap Door: Sandra Dobbelaar, medewerker SLZ Hoog knuffelgehalte aanwezig! Fotograaf: Caroline Geluk Op zaterdag 26 september aanstaande vindt voor de tweede keer de jaarlijkse 'Erfgoeddag in het Landschap' plaats, met allerlei activiteiten waarbij de beleving van erf goed, landschap en natuur centraal staat. Dit vindt plaats op twee aangrenzende locaties op Walcheren: Uitspanning Oranjezon in Vrouwenpolder en de nabijgelegen buitenplaats Overduin in Oostkapelle. Alle activiteiten zijn vrij toegankelijk tussen 12.00 en 17.00 uur. Samenwerking De 'Erfgoeddag in het Landschap' wordt ook dit jaar weer georganiseerd door Stichting Landschapsbeheer Zeeland, Stichting Het Zeeuwse Landschap en de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. Met deze publieksdag willen de drie organi saties de samenhang tussen landschap, natuur en cultureel erfgoed in beeld brengen en laten ervaren door een breed publiek. Vorig jaar vond de drukbezochte eerste editie plaats op Hoeve Van der Meulen in 's-Heer Abtskerke. Het evenement bleek toen een groot succes. Ook nu weer kun nen bezoekers zowel informatie inwinnen als zelf actief aan de activiteiten op en rond de locaties deelnemen. Voor de kin deren worden speciale kinderactiviteiten georganiseerd. Een eerste overzicht van de activiteiten: rondleidingen over de buitenplaats Overduin, met aandacht voor de bewoning, architectuur van het huis en inrichting van de buitenplaats in verschillende periodes. natuurexcursies naar het achterliggende waterwingebied Oranjezon of naar De Manteling, met bossen, stukken duin, statige lanen en slingerpaadjes van de buitenplaatsen. omdat het oogsttijd is kan zelf meege bracht fruit (na aanmelding) worden geperst op een mobiele pers. een informatiemarkt met kraampjes van diverse erfgoed- en landschapsorganisaties. door middel van informatie, demonstraties of activiteiten kom je alles te weten over behoud en beheer van erfgoed: agrarisch natuurbeheer, oude graangewassen, vergeten groenten, biologische teelten en natuurlijke erfafscheidingen. Wil je zelf aan 2

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 4