fc-v Variëren met appels: appelgelei, chutney en tarte tatin Op zaterdag 3 oktober biedt Kookstudio De Drie Hoefijzers te Heikant de kook- workshop "variëren met appels" aan. Neem zelf schone potten mee met goed sluitende deksels. Neem ongeveer 3 kilo onbespoten appels mee uit eigen boom gaard. Dit mogen verschillende rassen zijn. Voor de overige ingrediënten wordt gezorgd. Kosten: 20,- per persoon incl. kopje koffie of thee. Ter plekke kan dit bedrag betaald worden. Aanmelden bij de Kookstudio, Karel en Marlies Martinet: tel. 0114 37 05 55 of per mail: martinet@zeelandnet.nl. Doe dit zo snel mogelijk want er is ruimte voor maxi maal 16 personen. Deze workshop wordt gegeven van 10.00 tot 12.00 uur en in de middag van 14.00 tot 16.00 uur. Ook is er een demonstratie kweepeer gelei maken op die dag. Foodwalk Tegelijkertijd met de kookworkshop is er op zaterdag 3 oktober vanuit Kookstudio De Drie Hoefijzers te Heikant een Foodwalk. Dit is een korte wandeltocht onder bege leiding, waarbij er ingrediënten geplukt worden langs de wandelroute. Van deze ingrediënten wordt later in de kookstudio een lekker recept gemaakt en natuur lijk samen opgegeten! Dit gerecht kan gemaakt worden in combi met iets van je eigen hoogstamfruit. Deze maaltijdwandel tocht is in het kader van het project Lekker Landschap. Je kunt je hiervoor opgeven bij SLZ. De kosten zijn 5,- p.p. Waarschijnlijk organiseren we dit jaar ook in andere regio's een Foodwalk. Houd onze website in de gaten voor alle data en activiteiten. Appelcompote. Foto: SLZ Appelras bepalen Weet je niet welk ras appels je in je boomgaard hebt staan? Breng dan 4 a 5 vruchten, samen met je naam en adres in een tasje mee naar een van de hoogstamfruitdagen en geef dit af bij de medewerker van SLZ. De Fruitdeskundigen van SLZ kunnen aan de hand van hun ervaring en kennis, het fruit op naam brengen, zodat je te weten kunt komen welke hoogstamfruitrassen je op je erf hebt staan. Deze vrijwillige deskundigen werken mee in het project "Oude fruitrassen" van Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Je wordt binnen een aantal weken dan benaderd met de uitslag. Oude rassen in collectieboomgaarden Naast dat er circa 50 verschillende oude rassen te bewonderen zijn, hopen de handenwrijvende pomologen iedere keer weer dat er iets bijzon ders binnenkomt bij de determinatie verzoe ken. Er zijn al behoorlijk bijzondere fruitrassen gevonden zoals; Kaneelappel, Brugse kortsteel of Dekkers Roem. Door vermeerdering hopen wij deze juweeltjes te behouden middels onze collectieboomgaarden. Kweeperen workshop Kweeperen, het zijn leuke vruchten maar...wat moet je er mee? Naast dat ze lekker ruiken kun je er toch ook diverse lekkere dingen van maken. Op dinsdag 10 november organiseert De Boom In Zomer 2015 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 5

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 7