Kweeperentaart, foto: SLZ Kookboerderij Spennekot in Kerkwerve een 'Kweeperen-workshop'. Tijdens deze workshop laat een ervaren kok je zien wat je allemaal kunt doen met deze vreemde vruchten. Iedereen neemt een paar kilo kweeperen mee (of meer) en wat lege, uitgekookte jampotjes met schroefdeksel. Wil je een taart van kweeperen maken dan graag je eigen springvorm meenemen. Uiteraard kun je ook kweeperen inmaken. Neem dan minimaal 125 ml cognac en 250 ml hel dere honing mee en een grotere pot. Daarnaast worden er ook diverse kleine gerechten gemaakt van de kwee. Kosten zijn 20 euro per persoon. Dit is inclusief koffie/thee, iets lekkers en de overige ingrediënten. Aanmelden of vragen voor 1 november via: info@spennekot.nl. Wilde Pruimen Determinatie workshop Diverse vrijwilligers en eigenaren wijzen ons al jaren op de wilde pruimen die her en der in ons fraaie landschap verscholen zijn. Het zijn vaak oude struiken of knoes tige scheefgezakte bomen langs sloot kanten, op dijken en op oude erven met typische streeknamen zoals Merbeloanen (Mirabellen), Muzeloanen en kroosjes. Om hier toch iets meer over te weten te komen hebben we de pruimenkenner van de Benelux, dhr. Vincent Turkelboom, naar Zeeland weten te halen. Op zaterdag 29 augustus organiseren we in het Fruitteeltmuseum deze workshop. In de ochtend vertelt Vincent over de belangrijke determinatiekenmerken en voert hij onder andere een suikermeting uit. Na de ochtend gaan we diverse locaties met wilde pruimen rond Goes en in de Zak van Zuid-Beveland bezoeken. We willen mensen die locaties ken nen met wilde pruimen vragen om deze loca ties met kaartje per mail door te geven aan: info@slz.landschapsbeheer.nl De bijeenkomst is voor vrijwilligers van SLZ en enkele pomo- logen, daarnaast zijn ook geïnteresseerden uit de streek van harte welkom. Mocht u er graag bij willen zijn neem dan contact op met SLZ voor de mogelijkheden. In augustus zullen we de workshop ook bekendmaken via de pers. Boekje Vreemde Vruchten In dit boekje van 67 pagina's worden de buitenbeentjes Kwee, Mispel, Kerspruim, Moerbei, Walnoot en Vijg omschreven. Vooral in de afgelopen halve eeuw zijn ze als gevolg van diverse ontwikkelingen een vrij zeldzaam fenomeen op de Zeeuwse erven geworden. Je leest hierin alles over de verzorging, de soorten, het gebruik, de geschie denis en de toepassingen (met recepten). Te koop voor slechts 1,- excl. verzendkosten in de webwinkel op onze website: www.landschapsbeheerzeeland.nl/webwinkel De Boom In Zomer 2015 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 7

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 9