Winnaar Gouden Jirizaag 2015: Chris Louwerse! Door: Caroline Geluk, medewerker SLZ Op dinsdag 1 september heeft SLZ de Gouden Jirizaag uitgereikt aan Chris Louwerse. Hij ontving deze door SLZ uitgereikte jaarlijkse ereprijs om hem eens extra in het zonnetje te zetten en te bedanken voor zijn inzet voor het landschap (zie foto op de voorkant van deze De Boom In!). De winnaar kreeg, met zijn hele werkgroep, een lunch aangeboden. Want de waardering van deze ene persoon is ook een blijk van waardering voor de gehele groep. Zonder een goede groep achter je, kan je niet veel in je eentje bereiken. Het trekvlot vast Chris dacht werkzaamheden te moeten verrichten aan een trekvlot, maar rond de klok van 12.00 uur zat het trekvlot plots vast, met Chris erop, midden op het water! Vanuit de verte hoorden ze geluid en zagen ze SLZ-medewerkers, de jury en de echtgenote van de winnaar - die ook in het complot zat - aan komen lopen. SLZ Directeur Foort Minnaard benadrukte hoezeer SLZ haar vrijwilligers waardeert en dat dit moment werd aangegrepen om de Gouden Jirizaag uit te reiken. De jury beschreef vervolgens waarom zij deze persoon tot winnaar van 2015 heeft benoemd. Deze uitreiking was een verrassingsele ment; Chris wist van niets! Hij had zelfs zijn eigen boterhammetjes meegenomen. Chris Louwerse Als coördinator van het LAW grensland pad overschrijdt Chris diverse grenzen. Hij is zeer fanatiek in het op de kaart zetten van diverse wandelroutes en het daadwerkelijk proberen te realiseren van deze wandelroutes. Naast zijn activiteiten als vrijwilliger voor de landelijke organisatie Wandelnet is Chris een drijvende kracht voor Wandel netwerk Zeeland. Ook in de doordeweekse landschapsbeheerploeg heeft hij zijn sporen verdiend met wilgen knotten, scheren van meidoornheggen en tal van andere klussen. Voor het project "wandelnetwerk Hulst Terneuzen fase 2" was hij al vóór de start aan het kijken naar leuke routes en had hij al enke le boeren benaderd. Bij het verder uitdenken van de wandelroutes voor fase 2 heeft Chris een belangrijke rol gespeeld. De regio werd in tweeën verdeeld, elk met een eigen coördi nator. Chris werd coördinator van werkgroep Wandelnetwerk Terneuzen-Noord. Met zijn bezielende en enthousiaste leiding wist hij de andere leden goed te motiveren. Na een half jaar werk resulteerde dit in een prachtige conceptkaart. Het is welhaast onmo gelijk om nog een aardige wandelmogelijk heid te ontdekken die niet op deze kaart staat. Als Chris verder geen paden meer weet zijn ze er ook niet en is verder zoeken zinloos! Fase 1 is aangelegd door een groep actieve en kundige vrijwilligers. Vanzelfsprekend dat Chris daar deel van uitmaakte. Na de aanleg is hij in deze groep actief gebleven bij het beheer van dit Wandelnetwerk. Deelname in

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 10