Werkgroep Landschapsbeheer Walcheren Door: Thomas Collette, coördinator WLW programma De Werkgroep Landschapsbeheer Walcheren is een weekeindvrijwilli- gersgroep, die dit jaar aan haar 30ste seizoen is begonnen. Ooit door Luud Persijn opgericht en gestart met een kleine tiental vrijwilligers, die eens in de veertien dagen in de wintermaanden voornamelijk wilgen ging knotten op Walcheren. In de beginjaren hebben we ook veel tijd besteed aan het herstel len van rijen knotwilgen en was er ook sprake van achterstallig onderhoud. Momenteel hebben we een bestand van 33 leden en een gemiddelde opkomst per werkdag van 17 mannen en vrouwen. De gemiddelde leeftijd ligt ruim boven de vijftig en de meeste leden wonen in het stedelijk gebied. Er is een licht verloop in de groep, er gaan wat mensen weg en er vindt ook regelmatig aanwas plaats. Dit gaat meestal via mond-tot-mond reclame en ook via de Natuurwerkdag. We hoeven nooit echt te werven. De meeste werk groepleden vinden het gewoon lekker om buiten bezig te zijn. Sommigen zijn gepensi oneerd en anderen hebben een kantoorbaan. Anderen zijn weer meer geïnteresseerd in natuur en landschap. Een mooie mix van ach tergronden die elkaar in het veld inspireren. De hoofdmoot van ons werk is nog steeds het knotten van wilgen. Daarnaast hebben we ook enkele bosjes en Zeeuwse hagen in beheer. In het verleden hebben we ook wel een hoog- stam fruitboomgaard onderhouden, maar gebleken is dat je dit werk regelmatig moet doen. De hoogstamonderhoudsploeg van SLZ heeft deze taak van ons overgenomen. In de zomer hebben we nog enkele maaiprojecten. Zo helpen we bij het afharken van gemaaid gras in een negental duinvalleien bij Valkenisse en hebben we enkele graslandjes langs het Veerse Meer en bij de Rijksbanjaard in beheer. Leuk om te zien is dat sommige werkgroeple den toch duidelijk de voorkeur hebben voor het knotten. Het is van belang dat er structuur is in een werkgroep. Dit houdt in dat er een

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 14