begraafplaats: vrijwilligers gevraagd Het logo van de begraafplaats Er is intussen een inrichtingsplan gemaakt, er zijn offertes gevraagd en er wordt geld geworven voor de inrichting als park. Het uitgangspunt is, dat er in het hart van Axel een voor het publiek toegankelijke stilteplek ontstaat waar men even (door) kan wandelen of kan gaan zitten. De graf monumenten en graven blijven ongerept in stand en de graven op hun plaats. De beplanting is zo gekozen en in het ont werp geplaatst dat ze past bij het karakter van dit funeraire monument. Diverse foto's van de begraafplaats in Axel voor de nabestaanden. Carlien Goense ver- Zoals jullie begrijpen vraagt dit plan de medewerking van een groep vrijwilligers. Nu is het dit jaar het Jaar van de Groene vrijwilliger, en dat is voor ons een goede aanleiding om dit project ook onder de aandacht van de lezers van De Boom In te brengen. Op dit moment zijn al enkele bestuursleden van de stichting, Johan Michielsen, Hans Jongepier en voorzitter Co van Schaik bezig geweest met onderhoudswerk zoals maaien en snoeien. Sandra Dobbelaar van Stichting Landschapsbeheer Zeeland heeft onder zoek gedaan, plannen helpen maken en presentaties verzorgd over de plannen zorgt als secretaris een hoop organiserend werk. Zelf doe ik mee in de stichting omdat door de ontwikkeling tot historische park begraafplaats het geheel van kerk, pastorie, vroegere school en begraafplaats grotendeels in stand kan blijven. Dat past in het stadsbeeld, houdt de buurt herkenbaar, vertelt een stuk geschiedenis en vooral: het blijft een groene long die al zo'n honderdvijftig jaar deel uit maakt van het stadsbeeld en de streekgeschie denis, dat zijn onderwerpen die ook aandacht krijgen in het nieuwe museum Het Warenhuis. Zo versterken we elkaar. Het zou hartstikke fijn zijn als er mensen zijn die willen meehelpen aan het onderhoud van dit nieuwe park, zodat het behouden kan wor den en mensen ervan kunnen genieten. Vind je dit leuk en wil je hieraan meedoen, of wil je graag nog wat meer informatie, stuur dan een mailtje aan een van de volgende adressen: carliengoense@agroweb.nl jsjongepier@hotmail.com jowimich@zeelandnet.nl De Boom In Herfst 2015 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 15

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 17