met als hoogtepunt een volledig elftal op de Natuurwerkdag bij de Pasveersloot. Op deze Natuurwerkdag deed ook de scouting groep "Mr. Bakkergroep" uit Zierikzee mee, waardoor we het hoogst aantal deelnemers sinds jaren bereikten (47 deelnemers). Objecten die we regelmatig onderhouden zijn de onlangs door de Stichting Renesse geadopteerde Pasveersloot in Dreischor waar wij het grote groenonderhoud voor onze rekening nemen, het eiland in de Flaauwers inlaag, wilgen langs de Roterijdijk, de Driehoek in Haamstede en de nu zeldzame Schouwse elzenmeten van Staatsbosbeheer. Ook werken we bij particulieren, zoals in de prachtige tuin met veel knotwilgen van de familie De Ligt in Noordgouwe of de mooie wilgendreef naar het atelier "Bellas Artes" van familie Den Hoedt in Kerkwerve. Het nieuwste object waar wij hulp gaan bieden is van de Stichting Sophie(*). Op dit in de Kop van Schouwen gelegen terrein gaan we zagen, snoeien, maaien en planten. Deze ideële stichting heeft op dit terrein een staande originele kampeerwagen uit de vijftiger jaren van de vorig eeuw weer in oude staat teruggebracht en zal beschikbaar gesteld wor den aan zieke kinderen, ouderen die er nodig eens uit moeten, etc. Wij zijn vereerd om hieraan ons steentje te mogen bijdragen. Het mag niet onvermeld blijven dat wij, zo trots als een pauw, aanstaande 3 oktober op dit ter rein onze 250ste werkdag gaan vieren. Een bij zondere dag op een bijzonder terrein! De hoofd reden waarom we al zoveel werkdagen hebben kunnen houden is vooral te danken aan SLZ die zowel menskracht als materiaal beschikbaar stelt. Zonder deze hulp zouden we het niet zo lang hebben volgehouden. En hopelijk blijven volhouden! Zowel de deelnemers als ikzelf zijn nog lang niet van plan om de zaag in de wilgen te hangen. We zullen wél meer energie moeten steken in nieuwe aanwas, zodat een gemiddelde opkomst van 20 mensen regulier gaat worden. Daarom hebben we twee doelen gesteld: méér lokale betrokkenheid bij de Natuurwerkdagen en het "vasthouden" van MAS leerlingen. O ja, nog één: Actief Terreinbeheer bestaat voor het overgrote deel uit mannen. Dus dames: pak op die zaag! Informatie via: hwdalebout@zeelandnet.nl of kijk op de website www.nvsd.nl onder het kopje werkgroepen. De Boom In Herfst 2015 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 19

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 21