raakliggend stuk tuingrond krijgt prachtig doel voor mens en dier Toekomstbeeld: de perenplukdag voor bewoners uit Oostkapelle Alle foto's: Sylvia Tuinder Door: Kees Schippers, Diaconie Protestantse Gemeente Oostkapelle In samenwerking met Stichting Landschaps beheer Zeeland gaat de Diaconie van de Protestantse Gemeente in Oostkapelle de uitdaging aan om het braakliggende stuk tuin grond om te vormen tot een "Hof van Heden"! Een stukje tuingrond 1400 m2) aan de Grijpskerkseweg in Oostkapelle, is namelijk in het bezit van de Diaconie van de Protestantse Gemeente te Oostkapelle. Reeds enige jaren ligt het braak. Aspirant volkstuinders meldden zich niet. De Diaconie wilde zich daar echter niet bij neerleggen. Zij besloten, in het verlengde van hun diaconale opdracht, deze grond dusdanig in te richten dat elke dorpsbewoner daar in de toekomst letterlijk en figuurlijk de vruchten van kan plukken. Voor de kerk- én dorpsgemeenschap, maar ook voor de passant en de wandelaar willen zij een fijne plek maken, waar in natuurlijk- én in sociaal opzicht, altijd wat te beleven valt! Hoe kan dat bereikt worden? 1Door het planten van o.a. oude rassen hoog- stamfruitbomen, een Zeeuwse heg etc. 2. Het goed toegankelijk maken voor wande laars en rustzoekers. Een paadje wat aansluit op de bestaande wandelpaden, een bankje, zo mogelijk een prieeltje. Zo ontstaat dan een ontmoeting- en belevings- plek voor iedereen. Een hoogstamboomgaardje waar iedereen van kan en mag profiteren.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 28