Respect voor natuur en milieu, zonder in te leveren op luxe en comfort Door: Sylvia Tuinder, medewerker SLZ Gabriël Coppoolse runt samen met zijn vriendin Dagmar een recreatiebedrijf in het Walcherse kustplaatsje Oostkapelle. Wat ooit begon als een bescheiden boomgaard camping, is inmiddels uitgegroeid tot een middelgroot campingpark met ruime kampeer plaatsen, chalets, suites, een overdekt zwembad, sauna- wellnesscomplex, speeltuin en restaurant. Aandacht voor duurzaamheid lijkt in het DNA van dit familiebedrijf te zitten. Al in 1991 won Campingpark Ons Buiten, toen nog met Coppoolse senior aan het roer, de milieuprijs van de gemeente Domburg. En onlangs behaalde het park opnieuw de hoogste (gouden) status van de Green Key voor toeristische accommodaties. Om voor dit keurmerk in aanmerking te komen, moet het bedrijf aan een aantal verplichte en optionele maatregelen voldoen. Hoe meer optionele maatregelen een bedrijf neemt, hoe hoger de classificatie. Op blote voeten Ook in de speelbeleving is veel aan dacht voor natuur. Gabriël: "Afgelopen winter bleek dat het grote speelkasteel in onze speeltuin aan vervanging toe was. We hebben toen besloten een Avonturenspeelberg aan te leggen, begroeid met onkruid, grassen en veld bloemen, waar kinderen naar hartenlust kunnen klimmen en klauteren. Delen van de glijbaan van het voormalige speelkasteel heb ben we hergebruikt en in de speelberg ver werkt." Daarnaast heeft het park sinds dit sei zoen heel bewust een omslag gemaakt in het soort activiteiten dat zij de kinderen aanbiedt. "Buitenkinderen zijn volgens ons gelukkige kinderen", vindt Gabriël. "Dus bij ons geen kinderdisco, bingo en play- Avonturenspeelberg - Alle foto's: Gabriël Coppoolse 28

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 30