De vele groene vrijwilligers die ons land rijk is, dragen bij aan de staat van natuur en landschap. Wilgen knotten, weide vogels beschermen en soorten inventariseren zijn enkele voorbeelden van wat de vrijwilliger zoal doet. Onmisbaar dus bij de instandhouding van een gezonde natuur en een mooi landschap en bij de beleving hiervan. Een grotere betrok kenheid van burgers helpt om die diverse maatschappelijke waarden van ons landschap zichtbaar te maken. Dit jaar gaat niet alleen over de inzet van de groene vrijwilligers, we willen de vrijwilligers ook echt hierbij betrekken. Vrijwilligers staan in het zonnetje, vrijwilligers komen aan het woord en we willen vrijwilligers ondersteunen bij groene initiatieven. Letterlijk het Jaar van de Groene Vrijwilliger. Wat als er iets mis gaat tijdens je vrijwilligerswerk. Je hebt zelf letsel, veroorzaakt het bij iemand anders, je maakt iets kapot van een ander of je eigen spullen gaan kapot tijdens het vrijwilligerswerk. Wat dan? Gelukkig hebben alle Zeeuwse gemeenten een collectieve vrijwilligersverzekering afgesloten: 'voor iedere vrijwilliger die in enig organisatorisch verband onverplicht en onbe taald werkzaamheden verricht ten behoeve van anderen en/of de samenleving waarbij een maatschappelijk belang wordt gediend'. SLZ heeft daarnaast nog een aantal aanvullende assuranties geregeld. Groen en Doen Groen en Doen is een programma van het ministerie van EZ en stimuleert en ontwikkelt vrijwilligerswerk op het gebied van natuur- en landschapsbeheer en groen in de stad. Werk jij als vrijwilliger in het groen, wil je aan de slag of wil je anderen enthousiast maken en helpen om aan de slag te gaan in het groen? in het najaar van 2015 is er naar alle waarschijnlijkheid weer een mogelijkheid om een voucher aan te vragen voor een opleidingsactiviteit. De Groen en Doen voucher staat voor een bedrag van €1000,- en kan ingezet worden voor opleidingsactiviteiten naar keuze, zolang het gaat om het bevorderen en ondersteunen van vrijwilligerswerk in het groen. i verder Winnaar Gouden Jirizaag 20158 Werkgroep Landschapsbeheer Walcheren 12 Plan voor Axelse begraafplaats: Groen stadspark - vrijwilligers gevraagd14 De Knotgroep van De Steltkluut 16 Werkgroep Actief Terreinbeheer 18 Activiteiten voor vrijwilligers 20 Hoe veilig werkt de groene vrijwilliger 22 Duurzaamheid in Oostkapelle 2030 25 Braakliggend stuk tuingrond krijgt prachtig doel voor mens en dier26 Respect voor natuur en milieu, zonder in te leveren op luxe en comfort28 Natuurwerkzeeland.nl30 De veelzijdige inzet van actieve bewoners in Oostkapelle30 Landgoedwandelingen in Oostkapelle 31 Kort Nieuws32 Overzicht Vrijwilligersorganisaties in Zeeland 33 Agenda 34 De Boom In Herfst 2015 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 1

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 3