Wat is gedekt? De VNG verzekering dekt de volgende zaken: ongevallenverzekering en persoonlijke eigendommenverzekering voor vrijwil ligers aansprakelijkheidsverzekering voor vrijwilligers (voor de vrijwilliger zelf) aansprakelijkheidsverzekering voor rechtspersonen (verenigingen en stich tingen) bestuurdersaansprakelijkheidsverzeke ring voor vrijwillige bestuurders van verenigingen en stichtingen verkeersaansprakelijkheidsverzekering voor de rechtspersoon (letselschade en schade motorvoertuigen van vrijwil ligers); rechtsbijstandsverzekering voor vrijwil ligers. verzekeringsgebied is Europa Er is geen sprake van een leeftijdsgrens en vrijwilligers hoeven niet aangemeld of geregistreerd te worden. Schade en dan? Melding van schade/ongeval gebeurt via het digitale formulier op de website van de woongemeente. Echter, wanneer acti viteiten worden uitgevoerd in een andere gemeente, dan dient het gemeld te wor den bij de gemeente waar de organisatie waarvoor je werkt gevestigd is. Voor verenigingen en zelfstandige groe pen is dat dus de gemeente waar ze gevestigd zijn. Als een groep geen formele status/vestiging heeft dan melden indi viduele leden schade via hun woonge meente. Voor de direct aangestuurde vrijwil- ligersgroepen (doordeweekse groepen en herstelvrijwilligers wandelnetwerk) is het dus gemeente Goes, waar Stichting Landschapsbeheer Zeeland gevestigd is. Dit geldt dan ook voor alle vrijwilligers die deelne men aan scholing/excursie en andere activitei ten waarvan SLZ organisator is. Centraal Beheer Achmea trekt dan na, door welke verzekering(en) één en ander gedekt gaat worden, bv. door de secundaire SLZ vrij- willigersverzekering. Soms is er dus sprake van meervoudige dek king. Een prettig voorbeeld is dat er dekking is via je individuele verzekering en dat bv. de gemeenteverzekering je eigen risico of bv. verlies aan no-claim dekt. De secundaire vrijwilligersverzekering van SLZ Landschapsbeheer Zeeland heeft sinds jaar en dag voor vrijwilligers, actief in het natuur- en landschapsbeheer én voor medewerkers drie verzekeringen lopen: aanvullende collectieve ongevallen verzekering aanvullende ongevallenverzekering voor personen van 65 jaar en ouder aanvullende WA-verzekering. Met de VNG verzekering en eventuele eigen ver zekeringen zorgt dit voor een prima dekking. Maatschappelijke stagiaires Zij zijn geen vrijwilligers in de zin van VNG Vrijwilligerspolis en vanuit de Wet maatschap pelijke ondersteuning. Zij verrichten hun sta geactiviteiten vanuit een opleidingsverplich ting. Derhalve vallen ze onder de verantwoor delijkheid van de school. Vaak zijn ze daarbij ook nog verzekerd via de ouders (en eventueel secundair via SLZ als organisatie waarvoor ze hun stageactiviteiten verrichten). De Boom In Herfst 2015 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 5

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 7