Paradijsvogels op Walcheren Buitenplaats Zeeduin Geen bewuste keuze .jeMiV 1 .lp deze rubriek gaan we op bezpek bij de eigenaren van de parels in het btndschap, de mooie erven, buitenplaatsen en boerderijen waar je als passant naar kijkt en van geniet. Woont u zelf ook pp z'n mooie locatie en voelt u zichzelf een echte 'Paradijsvogel'^ Stuur dan uw verhaal naar de redactie van De Boom In: caroline@slz.landschapsbeheer.nl Door: Jan Kees Lantsheer, mede-eigenaar buitenplaats Zeeduin Voor niemand in onze familie is het een bewuste keuze geweest om tijd en energie in een landgoed te steken. Het was er gewoon: van jongs af aan is eenieder ermee opge groeid en neemt het een bijzondere plek in zijn of haar leven in. Er heeft zich een vanzelf- buitenplaats (park en bos, huizen, moestuin en oranjerie, hofstede Duno met akkerland en weiden, een minicamping en paardenstalling en twee vakantiehuizen) in stand en bij elkaar te houden, hebben we er een landgoed BV van gemaakt met 16 familieleden-aandeelhouders die allemaal hun steentje bijdragen. In de vorige stukjes over Paradijsvogels ging het over mensen die hun bijzondere plek recent hadden bemachtigd en vol plannen en energie aan het werk zijn gegaan om er een paradijs van te maken. Nu een heel andere situatie: Zeeduin is al sinds 1864 in het bezit van mijn familie; mijn Betovergrootvader erfde het in dat jaar van een studievriend die geen nazaten had. Inmiddels is de familie groter geworden en loopt de 7e generatie hier rond. Om de

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 12