F-! Onder de titel "verweesd en verliefd", werd recentelijk bij de officiële her-ingebruikstelling van korenmolen de Graanhalm in Gapinge een herinneringsboekje uitgegeven. Hierin wordt boeiend over het heden en verleden van deze molen en het molenerf geschreven, onderbouwd met fraai fotomateriaal. Het feit dat schrijvers en samenstellers van dit boekje allen uit Gapinge komen, maakt het nog extra bijzonder. Wanneer ik vanuit mijn tuin naar de Gapingse molen kijk en deze weer in vol ornaat zie draai en, stel ik tevreden vast dat een voor mij favo riet historisch element in Gapinge weer in oude luister is hersteld. Het beeldbepalende silhouet van noord oost Walcheren is weer compleet. En niet alleen ik geniet ervan maar uit alle windstreken strijken de belangstellenden neer op het terras na een bezoek in de molen. Dorpsgemeenschap Dit werd mogelijk door de inzet van de Gapingse dorpsgemeenschap die zich hier sterk voor maakte, zowel met menskracht als met inzet van financiële middelen. Alleen al dit, heeft het stichtingsbestuur zeer gemo tiveerd om deze restauratie op te pakken. Natuurlijk gaven de subsidiebedragen van de provincie Zeeland, POPII-Europees Fonds voor Plattelandsontwikkeling en de Hollandse Molen met Bankgiroloterij gelden, als grote subsidieverstrekkers, hierbij financieel de door slag. Oude stenen duiventil Zowel de molen als het oude "varkenskot" kon den eind augustus 2015 weer in gebruik wor den genomen. Alleen de unieke oude stenen duiventil, met een aparte monumentenstatus, wacht nu nog op restauratie. Wij (Stichting 'Korenmolen De Graanhalm') werken er hard De oude duiventil, inmiddels is het bovenste gedeelte ook al gesneuveld.Fotograaf: Karin Mol aan om dit in de loop van 2016 af te ronden. We zijn er nog voor aan het sparen. Op het terras onder de balie van de Graanhalm kun je genieten van een bakje "leut" en de activiteiten in en rondom de molen gade slaan. De enthousiaste vrijwillige molenaar leid je graag rond in de molen en geeft uitleg hoe met eenvoudige middelen een ingenieus proces in gang gezet wordt door de kracht van de wind. Onder in de molen is een molenwinkeltje met diverse verschillende producten die te maken hebben met de molen, onder andere het boekje. De opbrengsten welke hiermee worden verkregen worden ingezet voor het toekomstige molenonderhoud. Een interessante stopplaats met veel bezienswaardigheden, voor jong en oud, is hiermee aan de drukke toeristische fietsroute van Veere naar Serooskerke toegevoegd. De gezamenlijke inzet van een kleine dorpsgemeenschap maakte dit grote project mogelijk en dat voelt goed! O*» Boom in tMruedSQl5-5tiching Lancftchapsbe.t iw Zceiffnd 5

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 17