weer te bereiken. Hiermee worden de wan delmogelijkheden in het gebied rondom Nieuwvliet vergroot, voor zowel eigen bewo ners, dagrecreanten als verblijfstoeristen. Het ommetje wordt opgenomen in het wandel netwerk Zeeland (WNZ). Routebewegwijzering wordt uitgevoerd in de huisstijl van het WNZ. De weg ernaar toe Februari jl. is gestart met het voeren van gesprekken met stakeholders. In nauw overleg met onder andere de ondernemersvereni ging en dorpsraad van Nieuwvliet, gemeente Sluis als opdrachtgever, Impuls Zeeland en de betrokken grondeigenaren is een mooie route uitgestippeld. Vervolgens is er vergunning bij Waterschap Scheldestromen aangevraagd om onder meer routebordjes en een brug getje over een watergang te kunnen plaatsen. Onder begeleiding en uitvoering van Stichting Landschapsbeheer Zeeland en lokale aan nemers zijn nieuwe (gras)paden aangelegd. Ook zijn afspraken gemaakt over beheer en onderhoud van zowel de beheerobjecten als de (boerenland) paden voor de komende 10 jaar. Het ommetje wordt nog in 2015 opgeleverd. Dit ommetje is een resultaat van een goede samenwerking tussen diverse partijen en iets waar de ondernemersvereniging en alle inwoners van Nieuwvliet trots op mogen zijn. Promotie route VVV Zeeland heeft een kaartbeeld van het ommetje ontwikkeld. Tevens wo'rdt er een display met routeboekje ontwikkeld, die lokale recreatieondernemers in hun bedrijf kunnen plaatsen. Tot slot worden er op diverse locaties rond Nieuwvliet panelen met informatie over diverse routes rond het dorp geplaatst en wordt er een promo tie filmpje ontwikkeld. Dit project is mede mogelijk gemaakt door een bijdrage uit het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling in het kader van Op-Zuid. jit, 1 Ommetje Nieuwvliet Nieuwehovendijk Fotograaf: Iman Labruyère De Boom In Winter 2015 - Stichting Landschapsbeheer Zeeland 17

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 19