mmmmmw: Dorpsboomgaard Hof van Heden I T T 1 1 I Door: Sylvia Tuinder, medewerker SLZ Op 27 november jl. hebben de heer Han Polman, Commissaris van de Koning en de heer Philippe Beukenhorst, predikant van de Protestantse Gemeente Oostkapelle de 'Hof van Heden' in Oostkapelle officieel geopend door het aanplanten van de eerste boom. Overige bomen werden geplant door schoolkinderen van 'De Lispeltuut' samen met de werkgroep, diakenen, belangstellen den en bestuursleden van SLZ. Commissaris van de Koning Han halmai plant de eerste boom. Foto's: Robert Wieiemaker Deze nieuwe hoogstamboomgaard bevat oude fruitrassen, hazelnoten en een Zeeuwse haag. Een hoogstamboomgaard is een karakteristiek element in het land schap van Zeeland. Op landgoederen en buitenplaatsen op Walcheren waren ze vaak aanwezig. Het is een bron van voedsel voor mens en dier. Deze Hof van Heden wordt een piekwaar bewoners samen appels, peren en pruimen kunnen oogsten en samen bezig zijn. Schoolkinderen van De Li^peltuutplanten de haag. m. Workgruep Duurzaam Oostkapelle Stichting Landschapsbeheer Zeeland Kom eens kijken! Namens de werkgroep 'Hof van Heden': Protestantse Gemeente Oostkapelle, Stichting Landschapsbeheer Zeeland, de Dorpsraad van Oostkapelle en de werkgroep Duurzaam Oostkapelle is iedereen van harte welkom aan de Grijpskerkseweg te Oostkapelle. Route: even voorbij de Aagtekerkseweg richting Grijpskerke, aan de rechterkant, naast de volks tuinen, gelegen achter de grote houten schuur. Diakonie Protestantse Gemeente J Oostkapelle

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 21