ro's: Piet goddemaer den ons een mooi alternatief kunnen bezorgen, niet alleen omdat we dan op de graasweiden geen gras meer hoeven te maaien, maar vooral omdat we dan een natuurlijk alternatief heb ben voor onze lawaaierige en milieubelastende grasmaaier (oude tractor). Bretagnese schapen Voor ons dienden die schapen aan een aantal kenmerken te voldoen, gemakkelijk in verzor ging, resistent ras, rustige karakters, het kunnen lammeren zonder hulp en liefst ook nog eens een streling voor het oog. Na enig zoekwerk en rondvragen bij schapenhouders zijn we uitein delijk bij het Ouessant ras uitgekomen. Dit is een schapenras dat genoemd is naar het eiland Ouessant voor de kust van Bretagne, het barre klimaat en de schrale gronden zorgden door de eeuwen heen voor een klein schapenras. Door deze barre omstandigheden werpen de ooien doorgaans maar één jong per jaar. De rammen hebben prachtig gedraaide hoorns. De scha pen wegen tussen de 15 en 20 kg en zijn van oorsprong zwart van kleur, de schofthoogte is slechts 45 cm Door: Piet Goddemaer, erfeigenaar van Hoeve met de Zwart Rand te Sas van Gent Bij onze verhuis naar een boerderij in het bui tengebied van de gemeente Terneuzen kwam flink wat "tuinonderhoud" kijken. Het grootste gedeelte van de grasoppervlakte werd gemaaid, dit vroeg in het groeiseizoen wekelijks enkele uren eentonig en lawaaierig werk. Vooral in de boomgaard was het vele draaien en keren voorzichtig rijden zonder de bomen te bescha digen, een tijdrovende bezigheid. Schapen zou-

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 24