8 kilo vlees eten krijgen. Een rammetje van het voorjaar brengt in oktober (dan moeten ze zeker weg bij de kudde om inteelt te vermijden) onge veer 8 kg netto vlees op. Er is in de voorbije drie jaar nooit een veearts bij de schapen moeten komen! Ze zijn ook niet zo kieskeu rig wat betreft hun voedsel, buiten brand netels lusten ze de meeste planten wel. Geen dorst Wat ons wel heel uitzonderlijk leek, is datje deze Ouessants nooit water hoeft te geven (ten minste niet als ze groen gras hebben). Ze hebben voldoende aan het water dat in de planten zit. Ze zijn erg rustig en maken niet constant mekkerende geluiden zoals bij sommige andere rassen, je kan ze makkelijk handtam maken. Enkel de rammetjes durven al eens een "bokje" te geven als je in de buurt komt. Ze zitten zomer en winter buiten, dag in dag uit, weer of geen weer. Onderhoudsarm en milieuvriendelijk Aangezien het geen noodzaak is om ze te scherenhebben wij dit ook nog nooit laten doen. Ze zien er daardoor alleen wat meer verwilderd uit. De Ouessant schapen zijn goed vertegenwoordigd in Vlaams Brabant en in Nederland dien je wat meer naar het noorden te gaan om ze te kunnen kopen. Wat ons betreft een heel milieuvriendelijke manier om een stuk grasland onderhouds arm te houden. Hoeveel schapen per m2 Als voorbereidende werken zijn we toen gestart om twee weiden af te bakenen met schapendraadéén weide in de oude boomgaard met eenvoudige stal en één weide achter onze moestuin. Op een mooie dag zijn we onze nieuwe kudde gaan opha len, 7 schapen in het totaal, waarvan één volwassen ram, drie volwassen ooien en drie lammetjes. Ondertussen hebben we drie jaar ervaring met de Ouessant schapen en zijn uiterst tevreden met het resultaat. De kudde varieert tussen de vier en tien dieren naargelang zomer of winter, in het begin was het wel even zoeken naar de gepaste hoeveelheid schapen voor onze weide. De twee weides zijn samen ongeveer 1500 a 2000 m2 groot en de bedoeling is om tijdens de winterperiode niet te moeten bijvoederen. Tot nu toe zijn we daar zeer goed in geslaagd, er is voldoende gras voor de schapen in alle seizoenen. Elk jaar hebben we lammetjes en die komen volledig zelfstandig ter wereldeen plezier om die kleine diertjes al na 10 minuten op hun pootjes te zien staan! We laten elk jaar de rammetjes slachtenhet vlees is werke lijk overheerlijk. De smaak wordt blijkbaar beïnvloed door het feit dat ze enkel gras te De Boom u* - Winter l'öi 5 Stichting Lantivcn«ipsbei>«f Züetond 23

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 25